Společnost HTC dnes v rámci konference VEC2019 (Viveport Ecosystem Conference) odhalila datum uvedení nového nezávislého headsetu pro virtuální realitu HTC Vive Focus Plus. Novinka bude dostupná od 15. dubna na stránkách vive.com za cenu 829 €. Zákazníci spolu s headsetem obdrží také členství v programu Advantage, který obsahuje i dvouletou záruku pro komerční použití. Uživatelé se mohou těšit nejen na VR s pohybovými ovladači bez potřeby výkonného PC, ale také na zpřístupnění obsahu z herních konzolí, smartphonů i klasických 2D streamerů. Headset zároveň umožní propojení s PC a výrobce do budoucna počítá se streamingem virtuální reality z cloudu, který nedávno poprvé prezentoval na veletrhu MWC 2019.

„Nová vylepšení headsetu Vive Focus Plus představují obrovský skok pro celé odvětví. Kromě špičkového obrazu přinášejí i neomezené možnosti interakce a propojení s dalšími zařízeními,“ doplnil prezident HTC pro čínský trh Alvin Wang Graylin. „Jsme nadšeni z množství partnerů a vývojářů, tvořících skvělé zážitky z nejrůznějších odvětví, které ukazují, jak VR a AR vstupuje do všech oblastí našich životů.“

Funkce multi-mode boří hranice mezi platformami

Výrobce si pro HTC Vive Focus Plus připravil velké překvapení. Ačkoliv headset pracuje na platformě Vive Wave, která je propojená s obchodem Viveport s více než 250 podporovanými aplikacemi, disponuje také funkcí multi-mode. Ta umožňuje propojit headset s PC, notebookem, chytrým telefonem a mnoha dalšími zařízeními včetně herních konzolí a video streamerů. Nejzajímavější je však příslib streamování virtuální reality z cloudových služeb. Uživatel tak nebude odkázán na software určený pro platformu Vive Wave, ale bude mít možnost poznávat nejrůznější virtuální zážitky z celého světa. V programu předplatného Viveport Infinity navíc získá přístup k více než 70 prémiovým titulům.

 Jemný obraz a spolehlivé ovladače HTC Vive Focus Plus

Vive Focus Plus přichází s přepracovanými Fresnelovými čočkami, které nabízejí ostřejší obraz a redukují screen door efekt. Navíc se pyšní zcela novými 6DoF ovladači, které ke snímání pozice využívají nejen kamer, ale také ultrazvukové technologie. Díky tomu se sledování pohybu ovladačů neztrácí ani mimo zorné pole kamer headsetu. To ocení nejen hráči, na které se nepřátelé valí z více směrů zároveň, ale i profesionálové, pro které je přesný pohyb ovladačů důležitý.

To nejzajímavější z konference Vive Ecosystem Conference 2019

Na VEC2019 je návštěvníkům k dispozici 15 různých aplikací headsetu HTC Vive Focus Plus, které plně využívají možnosti 6DoF sledování pohybu. Mezi nimi vyniká multiplayer hra Paintball VR, která ukazuje možnosti spojení headsetů s haptickými vestami. Do zápasu se může ponořit hned několik hráčů, kteří každý výstřel pocítí doslova na vlastní kůži. Za zmínku stojí i systém společnosti ModalVR, umožňující sledování pohybu až 40 headsetů na poli větším než 80 000 m2, čímž se otevírá cesta ke vzniku VR parků. K vyzkoušení láká i první zcela interaktivní mixed reality program od studia New Tech Walkers. V něm si uživatelé zacvičí prostřednictvím úderů do virtuálních objektů, které se díky využití kamer nového headsetu vznášejí na pozadí reálného okolí.

HTC Vive Focus Plus

Kromě HTC Vive Focus Plus se návštěvníci mohou těšit také na HTC 5G Hub, který vzbudil zájem již na veletrhu MWC 2019. Tam odhalil možnosti streamování 360° videa a virtuální reality z cloudu. Technologii využívá i nová kamera Insta360 EVO, která nabízí odesílání videa přímo do headsetů s platformou Vive Wave, a to pomocí Wi-Fi a v budoucnu i 5G sítí. Její uživatelé tak mohou sdílet nejen 360° záběry, ale také 180° snímky ve 3D a podělit se o své zážitky zcela novým způsobem.

Společnost také v rámci konference posílila spojení virtuální reality a zábavného průmyslu, když přislíbila, že společně s Beijing Culture Co. Ltd. vytvoří VR obsah, založený na čínském kasovním trháku The Wandering Earth.

HTC Vive Focus Plus

Specifikace HTC Vive Focus Plus

 • Displej: 3K AMOLED (2880×1600)
 • Procesor: Qualcomm Snapdragon™835
 • Audio: Vestavěné reproduktory
 • Sledování pohybu: Inside-Out
 • Obnovovací frekvence: 75 Hz
 • FOV: 110°
 • Baterie: 4000 mAh
 • Ovladače: 6DoF
 • Konektivita: Wi-Fi® 802.11 a/b/g/n/ac
 • Paměť (RAM/ROM): 4/32 GB
 • Konektor: USB Type-C
 • Nabíjení: QC3.0
Předchozí článek Oculus Rift S představen! Lepší obraz, ergonomie a 5 inside-out kamer
Další článek Start služby Viveport Infinity přináší 90% slevy pro všechny