Společnost HTC dnes na Game Developers Conference v San Franciscu představila vítěze třetího ročníku Viveport Developer Awards. Ceny byly udělovány jak zážitkům pro špičkové systémy virtuální reality využívající výkonu PC, tak titulům pro nezávislou virtuální realitu stojící na platformě Vive Wave. Oceněny byly tituly, které vynikaly svou originalitou a zpracováním. Kromě finanční podpory a vlastního dílu Viveport Developer Stories vítězové obdrželi i nejnovější hardware HTC Vive a další hodnotné ceny.

„Cílem naší společnosti je věnovat vývojářům podporu, která jim umožní tvořit další zábavné a obohacující zážitky,“ řekl prezident obchodu Viveport Rikard Steiber. „Letošní vítězné tituly představují to nejlepší ve svém žánru a budou dostupné ve službě Viveport Infinity.“

Mezi vítězi nalezneme nejen hru Apex Construct, ale také vzdělávací simulaci středoškolské pitvy žáby VR Frog Dissection. Ocenění získal i zážitek Claude Monet – The Water Lily obsession, který vezme milovníky umění do ateliéru, zahrady i světa obrazů známého francouzského malíře. Nechybí ani titul vhodný pro arkádové herny Shooty Fruity Arcade.

Kompletní seznam kategorií a výherců Viveport Developer Awards:

Zábava – PC

  • Vítěz – Apex Construct od Fast Travel Games
  • Finále – Blindod Tiny Bull Studios & Fellow Traveller

Vzdělávání – PC

Umění a kultura – PC

Arkáda – PC

Zábava – WAVE

  • Vítěz – Bait! od Resolution Games

Vzdělávání – WAVE

  • Vítěz – Star Chart od Escapist Games Ltd.

Umění a kultura – WAVE

  • Vítěz – PAINT od COSKAMI LLC
Předchozí článek NVIDIA doporučuje headset HTC Vive Pro Eye
Další článek Oculus Rift S představen! Lepší obraz, ergonomie a 5 inside-out kamer