V říjnu loňského roku Techcrunch potvrdil, že Oculus (patřící Facebooku) upustil od svých plánů na řádného následníka v podobě Oculus Rift 2, ve prospěch drobných vylepšení hardwaru stávajícího headsetu Rift. Náhlavní souprava nazvaná Rift S, by údajně měla vyšší rozlišení než její původní předchůdce – a co je důležitější – zbaví se sledovacích základen díky zabudovaným kamerám. Tyto zvěsti také zahrnovaly předpokládané datum vydání 2019.

Nyní, na základě nové zprávy webu UploadVR, se tyto zvěsti jeví jako správné. S odkazem na e-maily, které Facebook odeslal vývojářům Oculus, bylo potvrzeno, že se Rift S oficiálně představí na letošní konferenci Game Developer v San Franciscu, společně s chystaným headsetem Oculus Quest.

Nedávno se objevily zprávy, že dostupnost headsetu Oculus Rift byla v posledních několika týdnech na ústupu a postupně mizí z nabídky Amazonu, Microsoftu a Best Buy. To spolu s nedávným poklesem cen ze 400 USD na 350 USD naznačuje silnou možnost vydání nadcházejícího nástupce.

Zprávy uvádějí, že nový Oculus Rift S bude vybaven „inside-out“ sledováním, celkově vyšším rozlišením a možná i novou optikou.

GDC 2019 jako takové se koná od 18. března do 22. března v Moscone Center v San Franciscu v Kalifornii.

Zdroj:
Předchozí článek Viveport Infinity nabídne neomezený přístup k virtuálním zážitkům
Další článek Bezdrátový PSVR headset odhalen v novém Sony patentu