Budoucnost headsetu PSVR od Sony se jeví stále slibněji. Nedávno udělený patent totiž představuje bezdrátovou verzi zařízení, tedy nový bezdrátový PSVR headset!

Patent se objevil online během uplynulého víkendu. Ukazuje detaily o headsetu, který se zdá, že bezdrátově komunikuje s externím kusem hardwaru mimo samotnou konzoli PS4. Ve výkresech patentu to v podstatě vypadá jako původní PSVR bezdrátově propojený s boxem. Popis říká, že konzole napájející headset bude vybavena „programem schopným přepínat kmitočtové pásmo používané pro komunikaci, podle změny prostředí, ve kterém je umístěno komunikační zařízení nebo komunikační partner.“

Není jasné, zda se jedná o novou verzi PSVR nebo o kompletní novinku PSVR 2. Bezdrátový PSVR headset (tedy jeho patent) ukazuje, že sada běží na PS4 a používá kameru PlayStation Camera.

Bezdrátový PSVR headset

Bezdrátové VR headsety, které ale stále pohání PC nebo konzole, jsou zajímavými kousky hardware. HTC již například nabízí oficiální bezdrátový VR adaptér pro svůj headset HTC Vive. Tyto produkty však vyžadují rychlé připojení. Je také důležité, aby nepřidávaly žádnou vnímatelnou latenci do VR zážitku. Pokud však Sony pracuje na oficiálním řešení pro své další VR headsety, může to znamenat velký skok mezi PSVR 1 a 2.

Zatím nejsme si jisti, kdy bychom měli čekat odhalení PSVR 2. Předpokládá se, že takové zařízení bude určeno pro další generaci herní konzole od Sony, což bude PS5 (pokud se tak bude jmenovat).

Zdroj:
Předchozí článek Oculus Rift S se představí na GDC 2019
Další článek NVIDIA doporučuje headset HTC Vive Pro Eye