Asgard’s Wrath je velmi očekávaná nová hra od Oculus Studios a prvně jste si o ní u nás mohli přečíst zde. V příštím týdnu bychom se měli na GDC dočkat většího představení, ale mezitím se nás Oculus snaží navnadit daleko víc. A to animovanými gify přímo ze hry, které se nacházejí v celém dnešním článku.

Už víme, že Asgard’s Wrath je chystanou Rift exkluzivitou od Sanzaru Games, pod křídly vydavatelství Oculus Studios. Při prvotním ohlášení jsme se dozvěděli, že se bude jednat o akční RPG zaměřené na souboje. A aktuální informace to potvrzují. Hra bude od hlavy až k patě naplněna bojem, který sebou ponese hlubší mechaniky.

I když byly do hry potvrzeny luky, podle posledních obrázků to vypadá, že se vše bude točit kolem melee soubojů. Mike Doran, výkonný producent Asgard’s Wrath ve společnosti Oculus Studios říká, že zatímco hra není simulací přesných fyzikálních zákonů, vše je ale s nimi vyladěno tak, aby bylo zabráněno hráčům v konání nerealistických věcí.

Zatímco některé bojové hry VR se spoléhají na hlubší fyzickou simulaci s ohledem na to, jak rychle hráči mohou máchat se zbraněmi (jako Blade & Sorcery), Doran potvrzuje, že boj v Asgard’s Wrath nebude tento druh simulace používat.

„Neděláme [simulované] zpoždění zbraně. Z našeho pohledu je to špatně. Máme však spoustu kontrol, abychom vše korektně ošetřili,“ řekl Doran.

Hráči také budou moci opravit své vybavení, pokud se jim rozbije a použít zbraně sebrané od nepřátel (případně nalezené), ale zdá se, že některé zbraně mohou být slabší a zlomit se dříve než jiné. Mike Doran dokonce zmínil „kováře“ při několika příležitostech a tak se zdá, že hráči budou moci navštívit kováře, pro vylepšení, posílení nebo opravu svých zbraně.

Co se týče rozličnosti zbraní, tak Doran říká, že každá z hlavních postav, kterou hráč ovládá, má alespoň jednu jedinečnou zbraň, která bude upgradovatelná a bude mít unikátní schopnosti. Jednou z těchto zbraní je například sekera, která může být hozena a magicky zase vrácena zpět. Všechno zatím vypadá moc hezky a nás zajímá jak tento exkluzivní Rift titul dopadne. Každopádně se těšíme. A vy? Dejte nám vědět v komentářích níže.

Zdroj:
Předchozí článek V rámci festivalu Jeden svět se v DOXu otevřela sekce virtuální reality
Další článek VR hry, na které se můžeme těšit v březnu 2019