V rámci festivalu Jeden svět se v DOXu otevřela sekce virtuální reality


Jeden svět

Právě dnes odstartoval festival Jeden svět, který kromě jiného nabízí i svou vlastní sekci virtuální reality, která je přístupna v centru současného umění – DOX.

Jak říká oficiální zpráva: Centrum DOX je jediným festivalovým místem, kde bude představena rozsáhlá VR sekce. Projekce proběhnou ve VR kině a také ve speciálně uzpůsobených kójích v prostoru VR #DATAMAZE, který kriticky reflektuje zpětné působení počítačové a internetové kultury na náš každodenní život. Filmy využívající VR technologie se snaží divákovi nabídnout prožitkové rekonstrukce a zjednodušit mu proces poznávání. S pomocí nových atraktivních metod jej vtahují do historických událostí nebo ho například uvádějí do nejrůznějších těžko předatelných situací – například šamanských vizí či manických stavů. Využívání VR technologií – od dnes již klasických 360° videí po hologramové galerijní experimenty – už přitom nelze vnímat jako pouhé experimentování. Stávají se médiem s jedinečným místem v současném audiovizuálním prostředí.

Jeden svět se svou VR sekcí pak nabídne například i prožitky jako je tento: Po nasazení brýlí pro rozšířenou realitu se ocitnete uvnitř strohé vyšetřovací místnosti. Stane se z vás na moment americký celník a na židli proti vám se jako hologramy začnou zhmotňovat lidé, které musíte vyslechnout. Jak ke svému úkolu přistoupíte? Jaké otázky se budete dotazovat? Jakým způsobem získáte informace?

Kdo má tedy cestu kolem, ať se v DOXu zastaví, bude to stát za to.

Předchozí článek Okouzlující PSVR adventura Ghost Giant dostala oficiální datum vydání
Další článek Oculus předvádí bojové mechaniky Asgard’s Wrath