Cyan, tvůrci skvělých her jako byl Myst, Riven a VR kousek Obduction, jsou zpět – tentokrát jako vydavatel. Díky odnoži Cyan Ventures se mohou odklonit od vývoje a změří se i na ostatní aspekty produkce her. Jejich první snahou v tomto úsilí je Zed od studia Eagre Games, o kterém jsme se prvně zmiňovali již v loňském roce.

Jak tvrdí vydavatelé v oficiálních materiálech: „ZED je příběh stárnoucího umělce, utopeného v lítosti a s myslí zakalenou demencí. Uvnitř jeho tvůrčí mysli se hráči pokusí znovu sestavit roztříštěné vzpomínky do konečného a trvalého odkazu jako milující dárek jeho nenarozené vnučce. Hra bude surrealistická výprava s nečekaným plynutím vyprávění, která se bude odehrávat na fantastických a divokých místech. Na konci přijdete na to, že se jedná o hořkosladký příběh, který je hluboce osobní a bezpochyby univerzální.“

Samotná hra se pak připomíná novým trailer, na který se můžeme podívat. A nutno říct, že si ZED zaslouží pozornost a mohl by se zařadit mezi ty očekávanější hry letošního roku.

ZED – Official Trailer – Spring 2019

Hra zatím nemá určené datum vydání, vše, co víme, že to bude někdy v tomto roce a dostane se na Rift, Vive a na běžné PC (ne VR). Dejte nám vědět, jak se vám ZED líbí níže v komentářích.

Zdroj:
Předchozí článek Kingdom Hearts VR zná své datum vydání pro Evropu
Další článek Slibná VR adventura Proze vyjde v dubnu