V minulém roce se hodně mluvilo o VR adventuře Proze. U nás na webu jsme se ji zatím nevěnovali a zvěsti tvrdily, že se první epizoda mezi nás dostane na přelomu února a března letošního roku. Bohužel se zdá, že si budeme muset počkat trochu déle.

Proze Episode 1: Enlightenment totiž dostalo oficiální datum vydání 11. dubna. Což potvrdili samotní vývojáři ze SignSine na Steamu. „Všechno vypadá slibně a my jsme téměř na cílové čáře – ale potřebujeme ještě trochu času na to, abychom to zvládli,“ napsali SignSine. „První kompletní kapitola Proze vyjde 11. dubna.“

SignSine také slíbili, že se již brzy dočkáme nového traileru. Mezitím se ale můžeme podívat na původní trailer ke hře (data vydání v únoru si nevšímejte).

PROZE Episode I: Enlightenment Teaser Trailer

Proze je adventura z pohledu první osoby, která se odehrává jak v minulosti, tak v současnosti. Ve hře budete prozkoumávat sovětský objekt z doby studené války a budete přeskakovat mezi dvěma časovými obdobími. V sedmdesátých letech budete sledovat inženýra, který odhaluje práci probíhající v objektu. V dnešní době pak budete prozkoumávat následky těchto událostí. Hádanky a hororové prvky budou naplňovat epizodický příběh. Zatím nevíme, jak dlouho bude každá epizoda trvat a kolik dílů je pro tuto sérii plánováno.

Aktuálně probíhá beta test hry (kdo by měl zájem, tak může požádat o klíč na Discord kanálu). Hra bude spuštěna na Oculus Rift a HTC Vive.

Zdroj:
Předchozí článek Zed je atmosférická VR adventura od tvůrců Mystu a připomíná se novým trailerem
Další článek Okouzlující PSVR adventura Ghost Giant dostala oficiální datum vydání