Undead Citadel nás prvně zaujal koncem loňského roku. Jedná se o VR zombie rubačku od studia Dark Curry, která po vizuální stránce vypadá úžasně. Nejnověji se k této hře objevil aktuální trailer, který byste si neměli nechat ujít.

Podíváte se v něm na nádherně vymodelované středověké prostředí a likvidaci dotěrných zombíku pomocí různorodých zbraní. Meče a sekyry konají svou práci stejně dobře jako oblíbený VR zbraň, tedy luk se šípy. Nově v traileru následně debutuje použití štítu a výbušnin.

Undead Citatel – First Combat Trailer

Otázkou je, zda takto bude grafika vypadat i v plnohodnotné hře, protože vše vypadá až trochu moc dobře. Navíc uvnitř náhlavních souprav je vizuální kvalita poněkud zkreslená screen door efektem.

Boj však stále vypadá velmi slibně. Dark Curry tvrdí, že hra běží na „hybridním bojovém systému s uvěřitelnou fyzikou“. Můžete to vidět v těžkých úderech seker, které způsobují, že explodují lebky a způsobu, jakým nepřátelé reagují na zásah šípem.

O Undead Citadel toho ještě stále moc nevíme. Předcházející trailer naznačoval, že postup hrou se bude odvíjet od jejího příběhu. Jaký příběh to bude a co bude jeho hnacím motorem, se však ještě musíme dozvědět.

Undead Citadel se chystá na Oculus Rift, HTC Vive, PlayStation VR a Windows Mixed Reality někdy později v tomto roce. Žádné konkrétní datum vydání ještě nebylo oznámeno, ale vývojáři říkají, že se tak stane, až hra bude „naprosto dokonalou“. Ambiciózní slova!

Zdroj:
Předchozí článek VR Battle Royale střílečka Virtual Battlegrounds se dostane ven v březnu
Další článek Kingdom Hearts VR zná své datum vydání pro Evropu