Virtual Battlegrounds, battle royale shooter speciálně designovaný pro VR, zná konečně své datum vydání. To bylo stanoveno na 15. března, kdy bude hra uvolněna na Steamu.

Ještě nedávno bylo VR v tomto žánru daleko chudší. Byly zde Battle royale hry jako Rec Royale a Stand Out, ale nyní máme my, hráči VR, daleko více možností. Vývojáři Stand Out uvolnili Battlefield-like střílečku War Dust, za chvíli bude venku Population One, a další tituly jako jsou Contractors, Warzone, Do or Die jsou v přípravě.

Společně s oznámením finálního data Virtual Battlegrounds, uvolnili vývojáři ke hře i nejnovější trailer, na který se můžete podívat níže.

Virtual Battlegrounds – Launch Trailer | Eye of the Storm

Hra se zaměřila na nabídku široké škály VR herních mechanik. Máme zde lezení, plavání, skákání, krčení se, plazení a další. Mapa je také poměrně velká a je k dispozici voice chat.

Jedním z prvků, které které také zaujmou, je systém zbraňových modifikací, takže se dočkáme různých tlumičů, zaměřovačů, zásobníků a mnoha dalších.

Virtual Battlegrounds

Virtual Battlegrounds se oficiálně spustí ve Steam Early Accessu 15. března a produktová stránka hry je zde. Bude disponovat podporou pro všechny hlavní PC VR headsety, tedy Rift, Vive a Windows VR.

Zdroj:
Předchozí článek Microsoft představil svůj nový AR headset HoloLens 2
Další článek Undead Citadel slibuje ohromující VR grafiku v nejnovějším traileru