Britská armáda podepsala se společností Bohemia Interactive Simulations (BiSim) smlouvu ve výši 1 milionu liber na vývoj výcvikového softwaru VR. Projekt se nazývá „Virtual Reality in Land Training“ (VRLT).

Armáda tvrdí, že VRLT „dovolí vojákům trénovat v širokém spektru složitých a nepřátelských simulovaných scénářů, které se nedají snadno natrénovat běžným způsobem“.

Software je založen na Virtual Battlespace 3 společnosti BiSim (VBS3). VBS1 byl vytvořen v roce 2001 společností Bohemia Interactive jako odnož hry Operation Flashpoint. Bohemia Interactive pokračovala v rozvíjení řady ArmA a založila společnost BiSim jako samostatnou společnost. VBS nyní používá více než 30 armád po celém světě.

Britská armáda už 2 roky používá VBS3. Ale doufá, že změna z desktopového rozhraní na VR „zlepší ponoření se do reálného prostředí“.

VBS3 má od října 2016 základní podporu VR, ale tato smlouva by měla umožnit rozšíření podpory. Důležitou novou funkcí bude realistický avatarový systém. To umožní vojákům rozpoznat tváře druhé strany.

„Mixed reality“ bude také testována, aby vojáci mohli „vidět a reagovat s fyzickými objekty“. Žádné další podrobnosti o této funkci nebyly poskytnuty, ale jsme zvědaví, jaký hardware to bude zahrnovat.

VRLT je zatím jen zkušební verze. Vojáci poskytují zpětnou vazbu a armáda se rozhodne, zda to bude součástí budoucího tréninku. VR však nabízí ponoření se do simulovaného prostředí a fyzikální vlastnosti, s nimiž desktopová verze nemůže konkurovat. Výukový software VR byl již v mnoha průmyslových odvětvích úspěšný a zdá se, že i VRLT bude úspěšný.

Zdroj:
Předchozí článek VR hry, na které se můžeme těšit v únoru 2019
Další článek Asgard’s Wrath je akční RPG exkluzivně pro Oculus Rift