Společnost Samsung podala patentovou přihlášku pro headset VR se zorným polem alespoň 180 stupňů. Headset je popsán jako použití zakřiveného OLED displeje.

Patent popisuje dosažení širokého zorného pole při zachování přiměřené velikosti a hmotnosti jako zásadní konstrukční prvek. K dosažení tohoto cíle používá dvě čočky na oko. Jedna dvojice standardních fresnelových čoček se zorným polem 120°, v kombinaci s druhou sadou širokoúhlých pruhových čoček umístěných pod úhlem.

Tím by bylo zajištěno úplné svislé zorné pole pro hlavní vidění a částečné v okrajových oblastech. Zakřivená obrazovka by umožnila, aby celková konstrukce zůstala poměrně kompaktní ve srovnání s jinými širokoúhlými headsety.
Společnosti často patentují technologie, které se nikdy nedostávají na trh. Ale pokud se společnost Samsung rozhodla jít s tímto směrem, mohli by využít své konkurenční výhody jako největší světový výrobce OLED panelů. Smartphony Samsung Galaxy již obsahují zakřivenou OLED technologii.
V říjnovém rozhovoru s firmou Lowyat.NET generální ředitel společnosti Samsung Electronics potvrdil, že společnost se silně zaměřuje na VR i AR. Samsung Odyssey série byla dobře přijata VR fanoušky. Nabízí rozlišení headsetu Vive Pro za mnohem výhodnější cenu.
Budoucnost společnosti Samsung v tomto odvětví je nadějná a my vás budeme informovat o dalších budoucích plánech Samsungu v odvětví VR.
Zdroj:
Předchozí článek Další zpoždění pro headset Pimax 8K, tentokrát problémy s kvalitou 4K panelů
Další článek Groundhog Day: Like Father Like Son - Na Hromnice o den více dostane sequel...ve VR