Společnost Pimax vydala na svém fóru prohlášení, v němž uvedla, že jejich Pimax 8K nabere opět zpoždění. Původně bylo slíbeno, že se všichni backeři dočkají headsetů do konce ledna, ale to již neplatí. Všem podporovatelům byl zároveň zaslán i email s touto zprávou.

Společnost vysvětlila, že 4K LCD panely používané v Pimax 8K byly odmítnuty jejich výstupní kontrolou, a zároveň, že zpřísnili QA testy.

Takže, kdy zbývající podporovatelé modelu 8K dostanou svůj headset? Pimax jasně uvedl, že to nebude před koncem Čínského Spring festivalu (oslava konce čínského nového roku), který trvá do 10. února. To znamená, že to mohou být týdny nebo i měsíce, než se Pimaxu podaří všechny vyrobit a odeslat.

Pimax Black Dots

Headset 8K však není jedinou nabídkou od této společnosti. K dispozici je také „Pimax 5K+“. I přes nižší rozlišení (1440p) přináší vizuální kvalitu, kterou hodně backerů ocenilo. Jedná se o další připomenutí důležitého faktu, že rozlišení je pouze jedním specifikem.

Headset Pimax 5K+ však také není bez problémů s QA. Pimax spustil výměnný program pro ty, které trápí „black dots“. Těmi jsou postiženy některé kusy 5K+, kde se různě v panelu objevují černé tečky.

Od doby kdy Pimax spustil svou kampaň na Kickstarteru uplynulo již 16 měsíců. Zatímco společnost tvrdí, že nakonec se ji podařilo vyexpedovat většinu svých 5K+ modelů, podporovatelé 8K musí stále čekat.

Dalo by se říct, že Pimax naplňuje nejhorší očekávání, které skeptici (včetně mě) měli. Mezi čínskými výrobci telefonů má takto zničenou pověst značka Elephone a Pimax se jim úspěšně zařadí po bok v katerii výrobce VR headsetů.

Předchozí článek VR hry, které vyšly v lednu 2019
Další článek Samsung si patentuje 180° VR headsety se zakřivenými OLED displeji