Chystaný VR headset HTC Vive Cosmos již získal FCC certifikaci. FCC je US regulatorní agentura odpovědná za používání bezdrátových frekvencí.

FCC dokumenty nám tak zveřejnily přesné bezdrátové frekvence, které headset využívá, stejně jako výkon každé z nich.

Tyto informace konečně poslaly k ledu spekulace o tom, zda Cosmos bude drátový nebo bezdrátový headset. Jediná uvedená frekvence bezdrátového připojení je 2,402-2,48 GHz s velmi nízkým výkonem 2,5 mW. A to je naprosto totožné s frekvencí a výkonem, které Vive a Vive Pro využívají ke komunikaci se svými ovladači.

Ovladače odesílají relativně malé množství dat v porovnání s bezdrátovým VR. Připojení WiFi na headsetu Vive Focus má podobnou frekvenci, přesto bere 558,5 mW – tedy více než 200x. A ani to by ještě nebylo dost pro vysoce kvalitní bezdrátové VR.

Oba modely Vive a Vive Pro obdržely schválení FCC zhruba čtyři měsíce před svým vypuštěním na trh. Avšak Vive Focus měl zpoždění 7 měsíců mezi schválením a uvedením (pro země mimo Čínu) do provozu.

Při představení HTC Vive Cosmos společnost HTC popisovala headset jako „spojený“. Nicméně nebylo vidět žádný kabel. To vedlo k spekulacím, že může mít buď volitelnou bezdrátovou síť, nebo že by to mohlo znamenat, že headset bude „spojený“ bezdrátově.

Web UploadVR se HTC na přímo zeptal a zástupce společnosti jim odpověděl, že při uvedení na trh se headset bude „připojovat k počítači podobně jako ostatní Vive headsety, kterou jsou aktuálně na trhu“. Zatímco HTC možná plánuje do budoucna bezdrátový adaptér pro Cosmos, nyní je jasné, že headset nebude připojován bezdrátově.

Zdroj:
Předchozí článek Gloomy Eyes je temný, ale nádherný VR animák
Další článek VR hry, které vyšly v lednu 2019