Atlas V, vývojový tým za AAA VR projekty, jako je například Six Years and Battlescar, se opět vrátil s dalším vysoce kvalitním zážitkem jménem Gloomy Eyes. Gloomy Eyes jsou parádním, ale temným VR animákem.

Debut tohoto filmu se odehrál na filmovém festivalu Sundance v roce 2019 a sledujeme v něm ponurého zombíka, který se snaží najít své místo v rozbouřeném světě. Ten se zlomil v probíhajících konfliktech mezi zombíky a lidskou populací. Komunita nemrtvých se aktivně zasazuje o nastolení míru mezi nimi a jejich teplokrevnými protějšky. Bohužel jejich snaha nevedla k ničemu a jen vyprovokovala vyděšené lidi a seslala na ně smrtící lovce zombie.

Gloomy Eyes Trailer

Napůl člověk a napůl zombie, Gloomy se cítí jako vyvrženec, bez ohledu na to, mezi kým se pohybuje. To však jen do té doby, dokud se nepotká s lidskou dívkou, která pochopí jeho jedinečnost. A Gloomy se zamiluje. Jediným problémem je dívčin strýc, který je jedním z nejobávanějších lovců zombie.

Credit: Sundance Institute

Příběh vyprávěný Colinem Farrellem, je zatím jen jednou epizodou z třídílné série, která vás vezme do světa ne nepodobného takovému, který můžeme vidět ve filmech Tim Burtona, a který se točí kolem lásky, porozumění a pochopení.

I přes roztomilý design a plyšové postavy, Gloomy Eyes má daleko od dětského příběhu. I Gloomy je v srdci zombie, proto se musí příležitostné živit lidským masem. Naštěstí je Gloomy neuvěřitelně rozkošným zombíkem a to natolik, že vám ani nevadí, že se během své cesty živí lidskými končetinami.

Gloomy Eyes
Credit: Gloomy Eyes

„Svět, který jsme vytvořili v Gloomy Eyes, ukazuje nejtemnější stránku lidstva. Ale vše zlé je vyváženo nadějí, kterou mají dvě malé děti ve svých očích, „říkají o svém filmu režiséři Jorge Tereso a Fernando Maldonado. „Milovat to, co je jiné, naštěstí znovu přinese klid a mír.“

Zdroj:
Předchozí článek Oculus láká na novou exkluzivitu od VR vývojářů pro Marvel
Další článek Dokumenty FCC potvrzují, že HTC Vive Cosmos nebude bezdrátový headset!