Zpoždění je nejhorší noční můrou všech strojvůdců a tak doufejme, že nadcházející VR simulátor vlaků Derail Valley nenabere moc velké. Aktuálně jde hra ale plnou parou vpřed, neboť ji tento týden čeká debut v Early Accessu, jak v Oculus Store, tak i na Steamu.

Za hrou stojí indie studio Altfuture a Derail Valley se chystá na všechny hlavní PC VR headsety. Tedy HTC Vive, Oculus Rift a Windows VR, na které zahouká 25. ledna. Hra bude také obsahovat jednoduché ovládací prvky pro hraní na standardních monitorech, včetně podpory klávesnice a myši.

Derail Valley Early Access Trailer

Zpoždění Early Accessu, alespoň podle vyjádření studia na Steamu, bylo způsobeno „změnami na poslední chvíli, které znemožnily testování základních funkcí. Některé kritické problémy se objevily doslova před 30 minutami a proto ono zpoždění.“

Hra, která vám umoží řídit vlaky pomocí VR ovladačů, je vytvořena v otevřeném světě plném míst, kam můžete dodávat nebo naopak nabírat váš náklad. „Již ve své první verzi nabídne Derail Valley bezpočet hodin hry,“ říká studio na Steam stránce hry. „Derail Valley je v plnohodnotném beta režimu, který nabízí stovky hodin hraní.“

Derail Valley

Co se týče velikosti světa, tak ten má rozlohu 256 km². Podle studia může vaše lokomotiva být poškozena a také může samozřejmě i vykolejit.

Bezplatné demo hry je na Steamu také k dispozici, ale pozor, demo je poloviny roku 2017, takže už nedokáže reprezentovat aktuální stav hry.

Zdroj:
Předchozí článek Stay Silent je westernová sci-Fi VR střílečka
Další článek The Horror of H.H.Holmes - unikněte z vražedného doupěte ve VR