V příštím roce se dočkáme filmu od Martina Scorsese Devil in the White City, což je filmová adaptace románu Erika Larsona z roku 2003, která detailně popisuje děsivé aktivity H.H. Holmese, prvního známého amerického sériového vraha. Jeho postavu ztvární Leonarda Dicapriho a film bude sledovat Holmesovy začátky jako lékaře, až do jeho neslavného „Vražedného hotelu“, ve které během roku 1893 umučil a zabil více než 200 osob. Pro ty z vás, kteří by se chtěli tohoto zážitku dočkat i ve VR, nabídne tým vývojářů hru jménem The Horror of H.H.Holmes, která vás umístí do Holmesova Holiday Inne.

The Horror of H.H.Holmes vás postaví přímo do vrahova zabijáckého hotelu a vy budete muset najít cestu ven, i když víte, že vše je zaplněno pastmi, které mají jediný cíl – ublížit vám a děsivě vás usmrtit. Jako by to nestačilo, hráči se budou i muset vyhýbat samotnému zabijákovi při postupu skrz skryté chodby, zvukotěsné místnosti a kolem nebezpečných pastí a plynových komor.

The Horror of H.H.Holmes

„Vždycky jsem miloval tajné chodby a pomyslel jsem si, co kdybyste mohli projít zámkem H.H.Holmese, jak děsivé a strašidelné by to bylo,“ říká Mike Peterson – filmař a designer vizuálních efektů. „Takže to je v podstatě důvod, aby si hráči mohli projít Holiday Inne tak realisticky, jak to jen dokážu.“

Hra funguje podobně jako úniková místnost, kdy hráči zkoumají hotel v hledání důkazů, které mohou dokázat Holmesovy zločiny. Budou ale muset být opatrní, jelikož v podstatě i jen jedno vrzající prkno, by mohlo znamenat rozdíl mezi životem nebo smrtí.

Peterson provedl rozsáhlý výzkum a snažil se co možná nejpřesněji kopírovat rezidenci Holmese. Vývojář využil historické plány, staré novinové zprávy a dokonce i očité svědectví od pozůstalých, aby postavil svou útěkovou místnost. „Snažím se být co nejpřesnější. Četl jsem prakticky každou knihu o něm a dokonce i ty se hodně liší. Novinové články z té doby zase přetékaly senzacechtivostí a Holmes sám byl notoricky známý lhář.“

„Samozřejmě, že nedosáhnu 100% přesnosti. Studoval jsem, jak byly vyzdobeny viktoriánské pokoje, ale stále vše přeměřuji, abych se ujistil, že jsem co nejblíž realitě. Důležité bylo poznání, že Holmes, i když byl bohatý, tak si pořizoval nesmírně levné věci.“

K tomuto okamžiku zatím neexistuje oficiální datum pro vydání The Horrors of H.H. Holmes, ačkoli Peterson vyjádřil přání vydat tuto děsivou záležitost na Steamu ještě před uvedením filmu Devil in the White City.

Pokud by někdo chtěl sledovat další vývoj této hororové hry, tak samozřejmě má možnost na oficiální Facebookové stránce.

Zdroj:
Předchozí článek VR Train Simulator jménem Derail Valley vstoupí tento týden do Early Accessu
Další článek Přehled VR headsetů od HTC - vyplatí se počkat na Vive Cosmos?