Americký Microsoft dnes rozeslal novinářům pozvánky na svou tiskovou konferenci, kterou bude pořádat na Mobile World Congress v Barceloně. A začíná se spekulovat, že bychom se mohli dočkat odhalení HoloLens 2.

MWC se bude odehrávat poslední únorový týden a akce Microsoftu se bude konat den před začátkem konference, tedy v neděli 24. února. Přítomni budou generální CEO Microsoftu Satya Nadella, CVP Julia Whiteová a Alex Kipman. Kipman je silně zapojen do AR a VR úsilí Microsoftu a načasování tiskové konference by mohlo navazovat na zprávu, kterou společnost potvrdila následníka původních HoloLens, tedy HoloLens 2.

Minulý rok Microsoft získal velkou podporu pro svou AR technologii ve formě obří smlouvy o dodávkách brýlí pro armádu Spojených států. Na koncové zákazníky se ale moc nedostalo, proto nás zajímá jaké funkce Microsoft plánuje pro svou nové generace brýlí.

Originální HoloLens s cenou 3.000 dolarů jsou samostatné brýle s omezeným zorným úhlem. Především vysoká cena pak způsobila, že původní headset neměl zas až tolik využití. Například AR hry na HoloLensu nemohly vyvolat odpovídající zážitek, který máte na neprůhledných VR headsetech s párem ručních ovladačů. Budeme se zvědaví, kolik se toho změní ve druhé generaci.

Zdroj:
Předchozí článek Aplikace Oculus pro Android přesáhla 1 milion stažení
Další článek Dick Wilde 2 přinese příští měsíc cross-platform co-op na PSVR, Rift a Vive