Aplikace Oculus pro Android přesáhla celkově 1 milion instalací v obchodu Google Play. Jak to vypadá v Apple App Storu však nevíme, jelikož Apple nehlásí počty stažení a instalací.

Aplikace Oculus je vyžadována k nastavení headsetu Oculus Go a lze ji použít k instalaci aplikací a ke správě nastavení. V listopadu pak Facebook rozšířil aplikaci a umožnil vzdáleně instalovat i hry pro Oculus Rift.

Tato aplikace však nejde využít pro Samsung Gear VR – pro tu je samostatná (ale podobná) aplikace distribuovaná prostřednictvím Samsung platformy, takže ji na Play Store nenajdete.

Před přidáním podpory pro Rift by aplikace mohla být použita k odhadu prodejů Oculus Go. Nyní to lze také, pokud budeme vycházet z předpokladu, že zhruba polovina uživatelů Oculus Go používá Android (druhá půlka pak iOS). Dvojnásobek počtu instalací by tedy mohl poskytnout hrubý odhad prodejů Go.

Aplikace Oculus pro Android

To je zřejmě opravdu velmi hrubý odhad, ale mohl by nám říkat, že headsety Oculus Rift a Go společně přesahují 1 milion uživatelů.

Na Oculus Connect 5, CTO John Carmack odhalil, že byl „nejoptimističtější“ co se týče headsetu Go, ale prodej dokonce překonal i jeho očekávání. Překročení 1 milionu instalací aplikace tak může znamenat, že růst prodejů se stále nezastavil. Možná, že pokud jednou tento headset překročí 1 milion prodejů, pochlubí se tím oficiálně i Facebook.

Zdroj:
Předchozí článek Přehled VR her, které vyšly v 2. týdnu
Další článek Microsoft by mohl odhalit HoloLens 2 na MWC v Barceloně