Mozilla oznámila, že prohlížeč Firefox Reality VR bude výchozím prohlížečem všech headsetů HTC Vive.

Internetová společnost poprvé představila prohlížeč Firefox Reality VR v dubnu minulého roku, takže výrobci měli dostatek času integrovat a přizpůsobit prohlížeč do headsetů. Po svém zahájení v září byl Firefox Reality dostupný pro headsety Oculus Go, Daydream a přes HTC obchod Viveport. Nyní bylo potvrzeno, že se Firefox Reality VR stane výchozím systémovým prohlížečem pro všechny headsety Vive.

Oznámení se shodovalo se spoustou oznámení HTC VR na CES v Las Vegas, včetně nových nástrojů nativní sledování očí pro platformu Vive Pro; nová služba založená na předplatném pro VR aplikace s názvem Viveport Infinity; a nový samostatný headset s názvem Vive Cosmos.

Firefox Reality byla již přeložena mimo angličtinu do sedmi nových jazyků, včetně francouzštiny, italštiny, němčiny, španělštiny, čínštiny (zjednodušené a tradiční), japonštiny a korejštiny.

firefox reality

Zatímco všichni hlavní výrobci VR headsetů již nabízejí své vlastní prohlížeče, Mozilla se jasně prosazuje jako standard pro více platforem při prohlížení webových stránek VR – stává se výchozím prohlížečem pro headsety HTC Vive, což je pozoruhodný krok v posílení ambicí Mozilly pro Firefox v prosazování se ve VR aréně.

„Virtuální realita je příkladem toho, jak se procházení internetu vyvíjí mimo naše desktopové a mobilní obrazovky,“ poznamenal šéf Mozilly, vedoucí výzkumu a vývoje Sean White. „Tady v Mozille tvrdě pracujeme, abychom zajistili, že tyto nové platformy mohou přinést zážitky při prohlížení, které uživatelům poskytují dostatečnou úroveň ochrany soukromí, snadné ovládání a kontrolu, kterou od Firefoxu očekávají.“

Zdroj:
Předchozí článek Soutěž pro dobrodruhy! Vyhrajte Xiaomi VR Standalone!
Další článek Přehled VR her, které vyšly v 2. týdnu