Technologie Holoride chce proměnit vaše každodenní dojíždění v neuvěřitelný zábavní park virtuální reality.

Společnost Disney se s největší pravděpodobností vrátí k nejvíce očekávané technologii Holoride, prototypu interaktivního zábavního systému, který využívá technologii VR, aby proměnil zadní sedadlo jakéhokoli vozidla na neustále se měnící zážitky z virtuálního světa.

V rámci celého CES v Las Vegas bude společnost představovat technologii pomocí jimi vytvořené Marvel VR hry Rocket Rescue Run na zadních sedadlech v Audi E-Tron, nejnovějším elektrickém automobilu od Audi. Hráči hrají za člena Strážců galaxie Rocket Racoon, a podílí se na rychlé misi, v které zachraňují Iron Mana a musí porazit Thanose.

Jak hráči postupují skrze útoky nepřátelských letadel při lovu osobní lodi Thanos, jejich virtuální prostředí se mění a reaguje na skutečné pohyby vozu. Pokud například vozidlo zrychlí, tak i hráči v kosmické lodi; pokud auto zastaví, tak i hráč.

„Pokud se vůz otáčí těsně za rohem, hráč se otočí kolem nepřátelské kosmické lodi ve virtuální realitě. Pokud Audi E-Tron zrychlí, loď ve virtuální realitě zrychlí také, „říká Audi.

Vozidlo v podstatě přemění běžný zážitek VR na zábavní park VR, doplněného o haptickou zpětnou vazbu dodanou samotným vozem.

Audi označuje tuto technologii jako „elastický obsah“, každý pohyb ve VR na zadním sedadle odpovídá nejen přesnému pohybu jeho párovaného vozidla, ale celkové délce jízdy; váš výlet se tak mění na dobrodružství ve virtuální realitě.

„Obsah je velkou hnací silou mobility budoucnosti,“ řekl Nils Wollny, vedoucí oddělení digitálního podnikání společnosti Audi. „V podstatě se s Holoridem každá ulice mění na plátno pro virtuální světy.

„Holoride bude uvolněn jako otevřená platforma v naději, že povzbudí vývojáře k tomu, aby představili vlastní elastický obsah; nejen ve vozidlech Audi, ale i v dalších významných značkách. Audi bude pracovat přímo s výrobci automobilů, aby pomohla začlenit Holoride i do jiných značek vozů. Audi plánuje umožnění přístupu k Holoride jiným značkám prodat za poplatek.

Open-source přístup společnosti Audi k Holoride může být právě to, co společnost potřebuje k tomu, aby pomohla vytvořit novou formu cestovní zábavy. Platforma by mohla být revoluční nejen v automobilech, ale i v letadlech, lodích, prakticky v jakékoli formě osobní dopravy.

Představte si VR spárovanou přímo s vlakem, kde se cestující otáčejí a procházejí strašidelným hřbitovem, když střílí strašidelné duchy a skřítky. Mohli bychom se dokonce dočkat i extra checkpointů, ve kterých vlny ghoulů zaútočí na hráče, zatímco vlak stojí v pravidelných vlakových zastávkách.
Zdroj:
Předchozí článek Pimax na CES 2019 předvedl své VR headsety, ovladače a další
Další článek Recenze Eclipse: Edge of Light - nejlepší hra pro Daydream!