Výrobci Pimax na CES 2019, který aktuálně probíhá, se podařilo předvést produkční verze svých headsetů „8K“ a „5K Plus“, jejich chystané ovladače typu Knuckles, společně s moduly pro sledování pohybu rukou a sledování pohybu očí.

Pimax začal expedovat své headsety „8K“ a „5K Plus“, které byly financovány kampaní pro podporovatele a začal také přijímat regulérní objednávky. A zatímco se headsety pomalu dostávají k backerům, stále jim chybí hrstka dalších komponent, které byly slíbené jako součást crowdfundingové kampaně.

Pimax na CES

Na CES 2019 tak tento týden společnost ukazuje svůj poslední vývoj v souvislosti s headsety a dalšími komponenty. Na výstavní ploše tak Pimax poprvé představil produkční verze Pimax „8K“ a „5K“ Plus a funkční „open-palm“ ovladače. Navíc sebou přivezli i dva moduly, které rozšiřují funkci headsetů: sledování pohybu rukou od Leap Motion a sledování očí od 7invensun.

Ostatní moduly (jako slíbený bezdrátový vysílač) jsou stále ve vývoji, a tak se tento týden na CESu neukážou.

Ovladače Pimax, které vypadají jako něco mezi ovladači Oculus Touch a Knuckles od Valve, by měly podporovat design „otevřené dlaně“, což znamená, že řemínek udrží ovladač připojený k ruce, a to i tehdy, když jej uživatel doopravdy nedrží. Pimax plánuje nabídnout ovladače ve dvou variantách, jeden v Touch variantě a jeden s trackpady (jako Vive wands).

Pimax říká, že ovladače budou pracovat s oběma, jak 1.0, tak i 2.0 základnovými stanicemi a plánují dodávat dvě základní stanice 2.0 společně s dvojicí ovladačů za 300 dolarů.

Zdroj:
Předchozí článek HTC přináší ve spolupráci s Amazon a Mozilla webový prohlížeč pro virtuální realitu
Další článek CES 2019: Holoride - VR na zadním sedadle každého auta