Tvůrci oblíbené hry Pokémon Go Niantic uzavřeli nové kolo svého financování s finálním zůstatkem ve výši 190 milionů dolarů, což potvrdily i dokumenty předložené Komisi pro cenné papíry.

Co je na tom zvláštní je to, že aktuálně Niantic nepotřebuje takové peníze. Niantic jen minulý měsíc získal finanční prostředky od investorů ve výši 200 milionů dolarů, a to od investorů jako je IVP, aXiomatic Gaming a Samsung.

Aktuální kolo bylo ukončeno 20. prosince a Niantic dosud získal od investorů více než 415 milionů dolarů. Je jasné, že Niantic je v jejich oblibě, když víme, že Pokémon Go dosáhl v roce 2018 na téměř 800 milionů dolarů tržeb, což představuje nárůst 35% v porovnání s rokem 2017.

Pokémon Go je hra, která debutovala v červnu 2016 a stala se obrovským mezinárodním hitem. Obliba pak šla poněkud dolů, ale Niantic ji zase zvedl díky přidání dalších funkcí, jako jsou noví pokémoni, události, přátelé a naposledy tréninkové bitvy.

Ale zpátky k penězům. Ambice společnosti Niantic jsou zřejmě větší, než se zdá. Společnost se totiž stále víc zajímá o AR a připojila se k dalším firmám při investici do společnosti DigiLens.

To, co tvoří DigiLens je velmi ambiciózní a vůbec ne levné. Není však jasné, zda Niantic chce jen vytvořit software pro AR brýle (ve spolupráci s DigiLens) nebo se rovnou vrhne do tvorby hardwaru a vlastních AR brýlí. Vše nám prozradí až čas.

Zdroj:
Předchozí článek NVIDIA tvrdí, že byly prodány již 4 miliony PC VR headsetů
Další článek HTC představilo nový VR headset Vive Cosmos a další technologie