Výrobce 3dRudder dnes oznámil novou verzi svého zařízení navrženého speciálně pro headset PSVR od Sony jménem 3dRudder. 3dRudder se skládá z kruhovité  platformy, na kterou umístíte svoje nohy. Pak nakloníte nohy ve směru, kterým se chcete pohybovat ve virtuálním světě. Cílem je simulovat pohyb přesvědčivěji a pohodlněji. Podívejte se na verzi PSVR v novém traileru níže.

3dRudder říká, že více než 20 her bude podporovat tento kit a 7 z nich již zveřejnili na svých internetových stránkách. Patří mezi ně některé známé tituly jako Ultrawings, Sairento a vynikající Red Matter. Hlavním lákadlem je však nadcházející port na  PSVR od Carbon Studios „The Wizards“. Více se dozvíme na CES v Las Vegas tento týden.

Budoucnost tohoto kitu bude záviset hlavně na tom, jak velkou bude mít podporu u vývojářů her. Aktuální seznam je slušný start, ale pokud hry jako Resident Evil 7, Firewall a Skyrim VR získají podporu pohybového ovladače, mohl by to pro něj znamenat úspěch.

Nicméně cena je nastavena poněkud vysoko. 3dRudder PSVR stojí 119 dolarů a očekává se, že bude v prodeji od dubna letošního roku. Budete ochotni investovat tyto peníze, pokud to znamenalo, že by vás virtuální realita více pohltila a zvýšil by se váš zážitek z hraní?

Zdroj:
Předchozí článek VR platforma DESIRIUM vtrhla na Xiaomi Store
Další článek NVIDIA tvrdí, že byly prodány již 4 miliony PC VR headsetů