Ruská společnost Fibrum prvně začala navrhovat a vyrábět své vlastní náhlavní soupravy ve stylu Google Cardboard, což ale postupně opustila a zaměřila se na trh se softwarem. Fibrum tak vyvinulo svou vlastní platformu pro distribuci obsahu DESIRIUM pro headsety Oculus Go a Samsung Gear VR. Následně se rozšířila na Viveport v listopadu a nyní přichází i na VR Xiaomi store.

Čína je velkým trhem pro VR, a důkazem toho je i to, že Oculus se dal dohromady s čínským gigantem Xiaomi, který pro ně vyrábí Oculus Go. Xiaomi následně udělalo svou identickou kopii Go určenou pro čínský trh, jménem Xiaomi VR standalone.

Desirium

Pokud se k někomu (jako třeba ke mě) nějakým záhadným způsobem dostal Xiaomi Mi VR Standalone dostal, tak vězte, že nyní si můžete zdarma stáhnout platformu DESIRIUM VR a prozkoumat všechny dostupné hry a aplikace. Platforma obsahuje jak vlastní obsah vytvořený Fibrum, tak rostoucí seznam her třetích stran. V současné době je k dispozici 15 titulů, mezi které patří nedávno vydaný sci-fi horor Moon: The Dark Side, který jsem před psaním tohoto článku zrovna zkoušel.

„Již dříve jsme si nechali udělat průzkumy, který potvrdily, že VR uživatelé stojí především o kratší zážitky. Fibrum se proto rozhodli tvořit obsah pro DESIRIUM, který trvá 2 až 20 minut,“ konstatuje společnost ve svém prohlášení. „Široká škála takových jedinečných zážitků je navržena tak, aby poskytovala specifické spektrum různých emocí v závislosti na zvoleném žánru. Tyto zkušenosti jsou označeny jako DESIRIUM Originals a nabízejí nejvyšší standardy kvality a zapojení do VR. Naším hlavním cílem je vytvořit v tomto odvětví sofistikovaný ekosystém, přitáhnout co nejvíce lidí k technologii virtuální reality a zvýšit standardy kvality.“

Platforma také nabízí měnu určenou přímo pro DESIRIUM jménem Descoin. Uživatelé získávají Descoiny za dokončení různých úkolů v platformě. V případě, když vám nějaké Descoiny na pořízení další hry na platformě budou chybět, můžete je získat sledováním krátkých reklam v DESIRIUM VR.

Fibrumu se podařilo zajistit finance v hodnotě 1 milionů dolarů od společností FunCubator a NP Capital Funds. Toto financování pak pomohlo platformu DESIRIUM přivézt k životu.

Zdroj:
Předchozí článek Steam zakončil rok 2018 s rekordním počtem VR headsetů
Další článek CES 2019: 3dRudder přiveze svůj PSVR ovladač pohybu pro nohy