Podle nejnovějších dat z měsíčního průzkumu Steam Hardware & Software od Valve, počet VR headsetů na Steamu dosáhl nového rekordu. Dařilo se Vive Pro a Windows VR, které navýšili svůj podíl na počtu VR headsetů.

Každý měsíc provádí Valve průzkum mezi uživateli Steamu, aby zjistili některé základní statistiky o tom, jaký druh hardwaru a softwaru se používá, a aby viděli, jak se tato data mění v průběhu času. Tento průzkum pak zahrnuje i evidenci VR headsetů.

Podle údajů z prosince se celkový počet VR uživatelů na Steamu potkal s novým rekordem: 0,8% všech uživatelů má ke svému počítači připojen některé z VR headsetů, což je téměř dvojnásobek počtu evidovanému před 16 měsíci.

VR headsetů

Zatímco je toto číslo stále velmi malé ve srovnání s celkovým počtem uživatelů Steamu, díky předchozím výpočtům, odhaduje web RoadToVR aktuální počet VR headsetů na Steamu na 767 000, což je doposud nejvyšší hodnota.

Skutečné počty PC VR headsetů, ale budou podstatně vyšší, neboť tento průzkum zahrnuje pouze ty, kteří mají v době trvání průzkumu headset připojen k počítači a jen ty, kteří mají nainstalovaný Steam.

Podíváme-li se hlouběji na tržní podíl konkrétních headsetů na Steamu, čísla z prosince ukazují, že Oculus Rift pokračuje ve vedení díky podílu 46,45% (+0,57%), následovaný HTC Vive s 40,82% (-1,94%). Ztráty Vive jsou poněkud nahrazeny růstem Vive Pro, který po osmi měsících růstu dosáhl na 2,81% (+0,31%).

Velkým a možná nečekaným vítězem prosince jsou ale headsety Windows VR, které se dostaly na 8,89% (+1,05%), což může být způsobeno příznivější cenou (a slevami), společně s nedávným uvedením Samsung Odyssey+ pro USA region.

Zajímavé je, že naprosto neznámá sluchátka v našich končinách, Huawei VR 2, se v prosinci dostala do seznamu s podílem 0,02% VR headsety na Steamu.

Zdroj:
Předchozí článek CES 2019: Pico odhaluje samostatný VR headset G2 4K
Další článek VR platforma DESIRIUM vtrhla na Xiaomi Store