Před začátkem CES v Las Vegas oznámila čínská společnost Pico headset s názvem G2 4K, který by nemusel udělat ostudu svému jménu. Jedná se o 4K verzi samostatného headsetu Goblin 2, který společnost vydala loni v srpnu. Headset je poháněn čipovou sadou Snapdragon 835 (stejný procesor je použit v Oculus Quest, v Oculus Go je předchozí verze Snapdragon 821) a disponuje pamětí 4 GB paměti RAM a 32 GB interní paměti. Váha se zastavila na 278g a běží jak na něm jak obchod od Pico, tak i Viveport od HTC.

Headset Goblin G2 používá 3DOF technologii a zdá se, že u G2 4K tomu není jinak.

Generální ředitel společnosti Pico Henry Zhou uvedl, že v současné době má společnost pocit, že trh virtuální reality má „..spoustu nevyužitého potenciálu. Případy využití pro VR a AR jsou neomezené a my se snažíme pomáhat firmám, aby si to uvědomili s našimi produkty včetně VR headsetů Pico G2 a Pico G2 4K“.

Předchozí produkty od Pico vzbudily rozporuplné reakce. Původní Goblin byl slušný samostatný VR headset, ačkoli cena byla o 50 dolarů vyšší než u Oculus Go a nemohl mu konkurovat obsahem. Cena headsetu G2 4K zatím nebyla zveřejněna.

 

Zdroj:
Předchozí článek Accell odhaluje USB-C Accell VR adaptér pro Oculus Rift, Windows VR
Další článek Steam zakončil rok 2018 s rekordním počtem VR headsetů