Nový standard pro VR konektor s názvem VirtualLink, je nastaven tak, aby připojil novou generaci VR headsetů k počítačům pomocí jediného kabelu USB-C. Accell díky své novince jménem Accell VR adaptér tvrdí, že současné headsety jako jsou Oculus Rift a Windows VR, umí totéž.

Accell tak odhalil tento týden svůj adaptér USB-C VR. Obsahuje rozhraní HDMI 2.0 a standardní porty USB-A 3.0, které se připojují k jedinému kabelu USB-C. Společnost říká, že vám umožní zapojit headset Rift nebo Windows VR do jednoho z nejnovějších GPU od Nvidia, které jsou dodávány s rozhraním USB-C. Port byl integrován pro eventuální příchod headsetů podporovaných VirtualLink. Samotný kabel je dlouhý necelých 2,5 metru.

A co uživatelé Vive? Podpora není na webu uvedena. Headset HTC musí být připojen k samostatné odbočovací krabici, což by mohlo být důvodem proč se o podpoře Vive nemluví.

Obrázky produktu zároveň ukazují označení „Oculus Ready“.

Internetová stránka společnosti Accell říká, že Accell VR adaptér bude k dispozici od 14. ledna za 49,99 dolarů na Amazonu pro USA region. O vydání v Evropě zatím není zmínka.

Zdroj:
Předchozí článek Přeměňte svůj iPhone do 360° kamery díky FusionLens 2.0
Další článek CES 2019: Pico odhaluje samostatný VR headset G2 4K