Smartphony stále víc a víc dominují mobilnímu fotografování, kdy kamera brána u telefonu jako nezbytná součást vybavení. Aktuální vzestup popularity 360° fotografií některé uživatele donutil koupit další kousek hardwaru, ale inovátoři jménem FusionLens, chtějí sloučit tyto dva světy. Aktuálně jde firma na Kickstarter s jejich nejnovějším FusionLens 2.0.

FusionLens 2.0 je vlastně doplňkový duální objektiv fotoaparátu pro telefony iPhone X, XS, XS Max a XR a umožňuje fotografům pořizovat fotky v rozsahu 360 stupňů. Širokoúhlý objektiv přemění iPhone na 8mm kameru s poměrem stran 23:9.

FusionLens 2.0

Dále se dočkáme zorného pole 210° (FOV) a FusionLens by chtěli do poloviny ledna 2019 vybrat 2.554 dolarů. Kampaň je již teď úspěšná, jelikož se (v době psaní článku) podařilo vybrat od backerů dolarů 8.764.

Jejich nabídky pro backery jsou docela zajímavé a společnost očekává, že po ukončení kampaně na Kickstarteru, začnou první kousky pro backery expedovat již v březnu 2019.

Představení FusionLens 2.0

„Nikdy se nezastavíme ve vylepšování. Vidíme velký potenciál v oblasti výpočetních fotografických technologií,“ uvedl Tim Lo, generální ředitel společnosti FusionLens. „Je zde tolik zajímavých funkcí, kterými chceme opět překvapit naše zákazníky.“

Předchozí článek HTC láká na nový kousek VR hardware, který ukáže na CES 2019
Další článek Accell odhaluje USB-C Accell VR adaptér pro Oculus Rift, Windows VR