V loňském roce před CES 2018, HTC lákalo všechny VR fanoušky na nový kus hardwaru, ze kterého se nakonec vyklubal Vive Pro. Nyní, o rok později, jsme na tom stejně. HTC opět láká na nějaký „new gear“, který předvedou již příští týden na CES 2019.

Loni bylo odhalení Vive Pro, což je sice drahý, ale jinak dobře vylepšený headsetu, předzvěstí jeho uvedení na trh pro běžné konzumenty. V letošním roce se na nás opět něco peče a HTC nás škádlí na svém oficiálním Twitter účtu pro Vive:

Na fotce můžeme vidět tři velké bedny, které mají představovat – první Vive, druhá Viveport a třetí, kde je také slovo Vive, ale zbytek je úmyslně rozmazaný.

I když to zrovna nevypadá, velké modré logo Vive trochu připomíná ochrannou známku „Vive Cosmos“, kterou si společnost zaregistrovala koncem roku 2018. Ale když se podíváme blíž, Cosmos bychom mohli číst jen s velkým sebezapřením. Další možností, která nám už přijde pravděpodobnější, je Vive Gloves, což by indikovalo zajímavý VR doplněk k jejich současným headsetům.

A třetí možnost by mohla být nejzajímavější. HTC by mohlo odhalit samostatný headset, který by se postavil velmi očekávanému headsetu Oculus Quest. HTC již samozřejmě má Vive Focus, který byl ale drahnou dobu dostupný pouze pro Čínu. Ten však nebyl navržen s 6DOF ovladači a proto se nemůže považovat za plnohodnotného vyzyvatele Questu. V tomto případě (standalone headset), by nápis mohl být Vive Glass.

Ať už se tedy dočkáme Vive Cosmos, Vive Gloves, Vive Glass, či něčeho kompletně jiného, je jasné, že jsme napjatí. Ale nemusíme se bát, CES 2019 vypukne již za týden, takže naše zvědavost bude již brzy ukojena. A jaké jsou vaše tipy na to, co HTC na CES představí? Podělte se s námi v komentářích.

Zdroj:
Předchozí článek VR hry, na které se můžeme těšit v lednu 2019
Další článek Přeměňte svůj iPhone do 360° kamery díky FusionLens 2.0