Na Steamu najdete hromady skvělých her pro HTC Vive, ale většina těchto výborných titulů stojí peníze. Než se však vrhnete do víru nakupování, zkuste se podívat na náš přehled her, které jsou pro tento headset zdarma. Bez dalšího zdržování, zde je 5 nejlepších her pro HTC Vive, které jsou k dispozici zdarma.

5 nejlepších her pro HTC Vive, které jsou zdarma

5 – Waltz of The Wizard

Co dělá Waltz of the Wizard na tomto seznamu, když to není hra, možná si říkáte? No, je to hra a i není. V tomto případě se nejedná o pouhou přehlídku interakcí s objekty ve VR, Waltz of the Wizard má i svůj vlastní příběh, i když je poněkud krátký. V tomto díle tak mícháte lektvary, levitujete s objekty a objevujete svět, jenž by si zasloužil daleko rozsáhlejší hru. Waltz of The Wizard tak rozhodně stojí za vyzkoušení.

Studio: Aldin Dynamics

Datum vydání: 2016 – Steam

4 – Accounting (Legacy)

U této hry by se dalo říct, že ve skutečnosti nehrajete vy Accounting, ale Accounting si hraje s vámi. Za touto hrou stojí Justin Roiland (Rick and Morty) a studio Crows Crows Crows, kterým se podařilo vytvořit komediální snovou víceaktovku, kde se nekladou meze představivosti a zdravé dávce WTF. Jedná se také o skvělý předkrm pro mnohem rozsáhlejší placenou aplikaci Accounting+ (2018).

Studio: Crows Crows Crows

Datum vydání: 2016 – Steam

3 – PokerStars VR

Platformy jako je Steam samozřejmě neumožňují hraní o skutečné peníze, ale to nezastavilo celosvětový pokerový web PokerStars od vytvoření jejich vlastní free-to-play VR poker hry. K dispozici jsou lokace jako je Macau, jachta kotvící v Monte Carlu a saloon z divokého západu.

Studio: Lucky VR Inc.

Datum vydání: 2018 – Steam

2 – The Lab

Kompilace miniher od Vive vytvořená ke spuštění HTC Vive měla za cíl pouze ukázat, co vše je možné s touto novou technologií, ale už jsou tomu téměř tři roky a The Lab stále zůstává jednou z nejzábavnějších her pro VR. Každá z miniher v rámci The Lab slouží jako parádní ukázka konkrétních možností, které by mohly přinést plné hry.

The Lab je šablona, kterou nastínilo Valve, jakým směrem by se mělo VR ubírat a jaké možnosti nám tato platforma přináší. I když jsme stále na začátku využívání těchto základů, The Lab slouží jako důkaz, že bychom se tam jednoho dne mohli dostat. Doufejme, že samotné Valve nakonec přijde s plnohodnotnými hrami, které zde pouze nastínilo.

Studio: Valve

Datum vydání: 2016 – Steam

1 – Rec Room

Většina sociálních VR platforem nejsou ve skutečnosti „hry“, ale Rec Room si získal své místo na tomto seznamu díky zábavným aktivitám, které můžete sdílet se svými přáteli. Oproti jiným nabízí vyčerpávající množství her pro více hráčů a velké možnosti vlastního tvoření, které vás zřídkakdy přestanou bavit.

Jedná se o hru, která přistupuje k free-to-play správně. Můžete se samozřejmě vyšňořit prémiovými předměty, pokud si to přejete, ale většina miniher je kvalitně navržena a dokonce je i k hraní. Jsme zvědavi, zda se Rec Room dostane v příštím roce mezi největší sociální VR aplikace nebo ne.

Studio: Against Gravity

Datum vydání: 2016 – Steam

Tak toto je náš přehled 5 nejlepších her pro HTC Vive, které jsou k dispozici zdarma. Chybí vám zde nějaká hra? Máte jinou svou oblíbenou a nedáte na ni dopustit? Podělte se s námi v komentářích.

Zdroj:
Předchozí článek Lednové slevy her pro PlayStation VR
Další článek The Mage's Tale se chystá již brzy na PSVR a zde je nový trailer