Vědci z University of Cambridge vyvinuli aplikaci pro virtuální realitu, která vizualizuje nádory. Projekt byl součástí Grand Challenge Awards Cancer Research UK Cambridge Institute (CRUK).

Analyzovaný nádor je rozřezán na tenké plátky, které jsou obarveny markery. Tyto plátky jsou digitálně skenovány a systém z těchto skenů vytváří trojrozměrné zobrazení nádoru. Model lze zvětšit a otočit ve virtuální laboratoři.

Grafika od Cancer Research UK

Software je vybaven sítí umožňující výzkumným pracovníkům sledovat nádor společně, a to i vzdáleně přes internet. Každý uživatel dostane svého 3D avatara a může komunikovat s ostatními svým hlasem. Tento druh přímé spolupráce na dálku byl s doposud existujícími technologiemi mnohem obtížnější.

V minulosti vědci spoléhali na 2D skenování nebo základní 3D modely na monitoru. Ovšem takovéto zobrazení neposkytuje takovou úroveň pochopení hloubky nádoru, kterou VR poskytuje. Vidět nádory tímto způsobem může umožnit výzkumníkům snadněji rozpoznat vzorec chování nádoru, jak se šíří v celé tkáni.

Zdroj:
Předchozí článek Valve odhalilo 100 nejprodávanějších Steam VR her roku 2018
Další článek 5 nejlepších her pro Oculus Rift, které jsou zdarma