Na Oculus Storu nebo na Steamu najdete hromady skvělých her pro Oculus Rift, ale většina těchto výborných titulů stojí peníze. Než je však začnete sypat ze své peněženky, zkuste se podívat na náš přehled her, které jsou pro tento headset zdarma. Bez dalšího zdržování, zde je 5 nejlepších her pro Oculus Rift, které jsou k dispozici zdarma.

5 nejlepších her pro Oculus Rift, které jsou zdarma

5 – PokerStars VR

Platformy jako je Oculus Store nebo Steam samozřejmě neumožňují hraní o skutečné peníze, ale to nezastavilo celosvětový pokerový web PokerStars od vytvoření jejich vlastní free-to-play VR poker hry. K dispozici jsou lokace jako je Macau, jachta kotvící v Monte Carlu a saloon z divokého západu.

Studio: Lucky VR Inc.

Datum vydání: 2018 – Oculus Store – Steam

4 – The Lab

Kompilace miniher od Vive vytvořená ke spuštění HTC Vive měla za cíl pouze ukázat, co vše je možné s touto novou technologií, ale už jsou tomu téměř tři roky a The Lab stále zůstává jednou z nejzábavnějších her pro VR. Každá z miniher v rámci The Lab slouží jako parádní ukázka konkrétních možností, které by mohly přinést plné hry.

The Lab je šablona, kterou nastínilo Valve, jakým směrem by se mělo VR ubírat a jaké možnosti nám tato platforma přináší. I když jsme stále na začátku využívání těchto základů, The Lab slouží jako důkaz, že bychom se tam jednoho dne mohli dostat. Doufejme, že samotné Valve nakonec přijde s plnohodnotnými hrami, které zde pouze nastínilo.

Studio: Valve

Datum vydání: 2016 – Steam

3 – Rec Room

Většina sociálních VR platforem nejsou ve skutečnosti „hry“, ale Rec Room si získal své místo na tomto seznamu díky zábavným aktivitám, které můžete sdílet se svými přáteli. Oproti jiným nabízí vyčerpávající množství her pro více hráčů a velké možnosti vlastního tvoření, které vás zřídkakdy přestanou bavit.

Jedná se o hru, která přistupuje k free-to-play správně. Můžete se samozřejmě vyšňořit prémiovými předměty, pokud si to přejete, ale většina miniher je kvalitně navržena a dokonce je i k hraní. Jsme zvědavi, zda se Rec Room dostane v příštím roce mezi největší sociální VR aplikace nebo ne.

Studio: Against Gravity

Datum vydání: 2016 – Oculus Store – Steam

2 – Robo Recall

Epic Games jsou známí díky parádní sbírce her, kterou vytvořili a především díky skvělému Unreal Enginu, na kterém je postavena další záplava her. Robo Recall je výletem Epic Games do VR světa a určitě je tou nejdražší free-to-play hrou v tomto seznamu. Jedná se o singleplayer střílečku z pohledu první osoby, která využívá všech možností ovladačů Oculus Touch.

Studio: Epic Games

Datum vydání: 2016 – Oculus Store

1 – Echo VR

Echo VR prvně odstartovalo na Oculus Store jako Echo Arena, futuristický týmový sport v nulové gravitaci a multiplayerové bitvy 5 proti 5. Následně jsme se dočkali rozšíření Echo Combat10 dolarové VR střílečky, která vás vrhne do boje nejen proti botům ozbrojenými různými druhy zbraní a disponujícími několikerými dovednostmi. Echo Arena je ale stále zdarma a rozhodně stojí za vyzkoušení.

Studio: Ready at Dawn

Datum vydání: 2017 – Oculus Store

Tak toto je náš přehled 5 nejlepších her pro Oculus Rift, které jsou k dispozici zdarma. Chybí vám zde nějaká hra? Máte jinou svou oblíbenou a nedáte na ni dopustit? Podělte se s námi v komentářích.

Zdroj:
Předchozí článek Vědci v Cambridge používají VR k lepšímu porozumění nádorům
Další článek Lednové slevy her pro PlayStation VR