Kromě VR her, u nichž máme potvrzené datum vydání (a pokryli jsme je v tomto předchozím článku), jsou zde nepotvrzené VR hry, u kterých je zatím ticho po pěšině, ale některé indície naznačují, že rok 2019 bude tím rokem, kdy spatří světlo světa. Pojďme se na jejich seznam dnes podívat.

3 hry od Valve

  • Platforma: Rift, Vive (nepotvrzeno)
  • Studio: Valve

Valve nás nalákalo na tři své hry, které byly původně potvrzeny již v únoru 2017 a ano, stále na ně čekáme. (Ale pokud mezi ně ale bude patřit i Half Life 3 VR – tak se zlobit nebudeme!)

Valve vyvinulo The Lab (2016) a spoustu dalšího obsahu pro SteamVR, které všechny dokázali, že jim tvorba kvalitních VR her opravdu jde. Držme si tedy palce, abychom se od nich pro VR v příštím roce něčeho skutečně dočkali.

Golem

Po prvotním odkladu měla být PSVR exkluzivita Golem spuštěna 16. března 2018, ale nakonec byla opět odložen s datem neznámým, protože vývojáři chtěli zajistit, aby mohli „představit vypulírovaný VR zážitek, na který by mohli být hrdí“. V srpnu letošního roku pak Highwire Games potvrdili, že i když nebudou uvádět žádné přesné datum, hra se mezi nás dostane „s největší pravděpodobností“ v roce 2019.

Star Child

Playful Corp, studio stojící za Rift titulem Lucky’s Tale (2016), své fanoušky trochu vyděsilo, když předběžné objednávky na jejich nadcházející hru Star Child byly zrušeny bez vysvětlení. Nemusíme se však bát, na Star Child se stále pracuje, i když datum vydání je v tuto chvíli neznámé. A my studiu budeme držet palce, aby stihli rok 2019.

Firmament

  • Platforma: Rift, Vive
  • StudioCyan Inc

Od tvůrců Mystu (1993) a Obduction (2016) se na nás chystá další VR puzzle hra, tentokrát slibující více steampunkového zážitku. I když je hra stále zahalena tajemstvím, Cyan o ní mluví jako o „nádherné magické cestě vedoucí přes čtyři různorodé a zajímavé oblasti.“

Borderlands 2 VR (PC verze)

Borderlands 2 VR je již dostupné na PSVR, ale je více než pravděpodobné, že tato hra zamíří i na PC VR headsety. Podle posledního promo videa Sony potvrzuje, že Borderlands 2 VR má exkluzivitu pět měsíců na platformě PSVR a tak je hypotetické datum uvedení na PC VR 14. května 2019.

Bebylon Battle Royale

Studio Kite & Lightning, které má za sebou hry jako Senza Peso (2014) a Insurgent (2015), se pustilo do vývoje své první plnohodnotné VR hry. Její jméno je Bebylon Battle Royale a postavy, za které se bude hrát jsou stylizovány do vtipně oblečených kojenců ve stylu Smash Bros.

Studio původně tvrdilo, že se hry dočkáme začátkem roku 2018, teď jim budeme držet palce, ať stihnou rok 2019.

Předchozí článek 15 VR her pro rok 2019, na které se fakt těšíme!
Další článek Valve odhalilo 100 nejprodávanějších Steam VR her roku 2018