Valve vydalo seznam 100 nejprodávanějších Steam VR her roku 2018.

Letos jsme se dočkali více než 1000 titulů s podporou VR, které byly vydány na Steamu v letošním roce. Alespoň to uvádí ve své zprávě společnost Bellevue z Washingtonu, což je dceřinka Valve Corporation. Převážná her je „VR-only“, ale jediná VR novinka 2018, která dosáhla „platinového“ stupně výdělků na Steamu, byl Beat Saber, které se v prvním měsíci prodalo pro PC více než 100 000 kopií.

100 nejprodávanějších Steam VR her

Mezi další nejprodávanější VR tituly na platinové úrovni patří Fallout 4, Gorn, Orbus, H3VR, Pavlov, Skyrim (který vyšel na PC v roce 2018, ale objevil se na PSVR už v roce 2017), Superhot, Job Simulator, Onward, Arizona Sunshine a jeden titul určený pro dospělé publikum.

Mezi VR tituly, které dosáhly prodejů na zlaté úrovni pak najdeme Budget Cuts, Raw Data, Virtual Desktop, Stand Out, Tilt Brush, Sprint Vector, Sairento, Zero Caliber, I Expect You To Die, Space Pirate Trainer a Doom VFR. Stříbrné úrovně pak dosáhly dvě Serious Sam hry stejně jako OVR, In Death, Moss, Box VR, Fruit Ninja, L.A. Noire: The VR Case Files, Richie’s Plank Experience, Creed, Dead Effect 2, Blade & Sorcery, VTOL, Audioshield a Duck Season.

Kompletní seznam VR her na Steamu také pokrývá 60 her, které dosáhly bronzového stupně, společně s novou sekcí Top vydání roku 2018.

Předchozí článek Nepotvrzené VR hry, kterých se ale nejspíš v příštím roce dočkáme
Další článek Vědci v Cambridge používají VR k lepšímu porozumění nádorům