Možná jste už někde zahlédli prototyp masky Feelreal, což je doplněk VR headsetů, který slibuje, že přinese k prožitku i vůně a pachy. Společnost dnes oznámila, že Feelreal se vyprostí z prototypu a již brzy spustí kampaň na Kickstarteru.

Feelreal obsahuje to, co společnost nazývá „generátorem vůní“, který obsahuje vyměnitelné kazety s devíti individuálními aromatickými tobolkami, které vytvářejí vůně a pachy, jako je spálená guma, zápach ze střelného prachu, vůně levandule nebo například máty.

Feelreal

Společnost však plánuje poskytnout vůní a pachů daleko více, konkrétně různých 255 vůní, aby si uživatelé mohli je míchat a přizpůsobovat dle potřeby. Všechny z nich pak navrhl voňavkář z Kyjeva Bogdan Zubchenko.

„Vybrali jsme výrazné vůně, které přesně simulují atmosféru her a filmů. Vůně jsou naprosto bezpečné a jsou podobné těm, které se používají v potravinářském průmyslu,“ tvrdí společnost na svých internetových stránkách.

Feelreal

Jednotka také obsahuje několik haptických zařízení, včetně ultrazvukového ionizačního systému pro vodní mlhu, mikro-ohřívačů pro vytváření tepla, mikro-chladičů pro vítr a haptických motorků pro vytváření vibrací.

Feelreal je navržen tak, aby seděl ke všem hlavním VR headsetům jako je Oculus Rift, HTC Vive, PSVR, Oculus Go a Gear VR. Kumunikace pak funguje přes Bluetooth nebo WiFi. Maska bude k dispozici v bílé, šedé a černé barvě a připojovat se k nim bude pomocí magnetických držáků. Vestavěná baterie slibuje čtyři hodiny výdrže.

Zatím neznáme přesné datum, kdy má maska dorazit na Kickstarter, ale již nyní se můžou případní zájemci zaregistrovat na webových stránkách Feelreal a získat „značnou slevu pro Early Birds“.

Zdroj:
Předchozí článek Přehled VR her, které vyšly v 51. týdnu
Další článek 15 VR her pro rok 2019, na které se fakt těšíme!