Letošní rok pro VR hraní nebyl vůbec špatný. Pro rok 2019 vypadá vše ještě lépe, díky množství parádních titulů, které se chystají na PSVR, Oculus Rift a HTC Vive. A jelikož se nám 2019 blíží mílovými kroky, podívejme se na 15 VR her pro rok 2019, které byly na příští rok potvrzeny.

Population: One

 • Platforma: Rift, Vive, Windows VR
 • StudioBigBox VR
 • Datum vydání: Q1 2019

Population: One je chystaný battle royale shooter od studia, které stojí za VR indie hitem Smashbox Arena (2016)Population: One nabídne tunu zábavných mechanik jako například vylézt na cokoli, stavění základen, létání a samozřejmě střílení na kohokoli se pohybujícího s tunou rozličných zbraní.

Stormland

Oficiální informace: Vaše androidí tělo bylo rozbito. Nyní se musíte vydat na cestu k vylepšení sama sebe a záchraně vašich přátel. Prozkoumávejte rozmanitý svět s naprostou volností – vylezte na skály, skákejte a létejte. Používejte výbušniny, udeřte na nepřátele elektřinou nebo chytněte do ruky zbraň a zatopte nepřátelským androidím strážím. Hrajte sami nebo se vydejte na průzkum ruin společně s přáteli.

Blood &Truth

Oficiální informace: Jste voják speciálních sil Ryan Marks na nebezpečné misi k záchraně vaší rodiny ze spárů bezskrupulózního kriminálníka. Chytněte do rukou své ovladače PS Move a sundejte každého nepřítele, který vám bude stát v cestě.

Lone Echo II

Oficiální informace: Jack a Liv jsou zpět v Lone Echo II. Návrat na prstence Saturna v tomto vysoce očekávaném sequelu, se ponese v duchu odhalování záhad Lone Echo a cesty do hlubšího vesmíru a za hranice samotného času.

Failspace

 • Platforma: Rift, Vive, Windows VR
 • StudioHipfire Games
 • Datum vydání: Q2 2019

Oficiální informace: Převážejte náklad nebo pašujte mimozemské formy života ve vašem vesmírném korábu skrz celou galaxii! Ve Failspace je vytvářen neustálý tlak na vás a vaši posádku. Opravujte rozbité přístroje, těsněte úniky kapalin a další v krátkých, ale extrémně složitých misích.

Defector

Oficiální informace: Překonat nemožné a přežít jistou smrt v thrilleru, na který VR svět čekal. Je to svět, kde je třeba čelit nebezpečí a přemýšlet nad tím, jak si zajistit úspěch. V tomto exkluzivním Oculus titulu se vaši nepřátelé nezastaví před ničím. Chcete-li je porazit, vy a váš tým elitních agentů musíte použít všechny své pokročilé zbraně a špičkové technologie.

A Fisherman’s Tale

Vše se točí okolo Boba, malého rybáře, který žije v malé chaloupce u majáku a nestará se o okolní svět. Když se z rádia ozve varování o bouřce, Bob se musí vydat na maják, aby zapnul výstražná světla. Ale ne vše jde podle plánu a vše se najednou změní do podivných událostí, které se mu začnou dít. Jako čistá singleplayerová puzzle záležitost, A Fisherman’s Tale, bude hlavně o přemýšlení nad dopady vašich skutků.

Typhon Hunter VR Multiplayer

 • Platforma: Rift, Vive, PSVR
 • StudioBethesda
 • Datum vydání: Q1 2019

Bezplatná multiplayerová aktualizace Typhon Hunter pro Prey: Mooncrash je již dostupná na konzolích a PC, ale podpora pro všechny hlavní VR platformy se dostane ven až příští rok. Princip je jasný, jeden hráč je určen jako lovec (Morgan Yu), zatímco ostatní se snaží skrýt a vyhýbat se odhalení, díky možnosti proměnit se v běžné předměty jako jsou hrnky nebo židle.

Ace Combat 7: Skies Unknown

 • Platforma: PSVR
 • StudioBandai Namco
 • Datum vydání: 18. ledna 2019

ACE COMBAT 7 bohužel není kompletně hratelný ve VR, jelikož je kampaň hry cílena na majitele PS4, ale Bandai Namco vytvořil několik misí vyvinutých speciálně pro PSVR, o kterých studio říká, že přinese „několik hodin zábavy ve VR“.

Trover Saves the Universe

Oficiální informace: Spolutvůrce Rick and Morty, Justin Rolland, odhalil Trover Saves the Universe, kterého se dočkáme na PS4 a PSVR. Trover Saves the Universe dorazí na začátku roku 2019 a můžeme se těšit na 3D animovanou grafiku se smyslem pro humor, jaký byste pravděpodobně mohli očekávat od jednoho z tvůrců seriálu Rick and Morty.

Angry Birds VR: Isle of Pigs

Stejně jako ve všech ostatních počinech Angry Birds, i tady budou mít hráči za úkol likvidaci neslavných zelených prasátek s pomocí svých oblíbených postav Angry Birds. Kromě níže uvedeného obrázku s názvem hry studia Rovio a Resolution Games ještě neobjasnili jak bude fungovat virtuální realita. Zda se bude jednat o vylepšenou 2D verzi, nebo o plnohodnotné 3D.

VR Shooter od Respawn Entertaiment

Respawn Entertainment, studio stojící za Titanfall a Call of Duty, se dalo dohromady s Oculusem, aby vyvinuli to, co nazývají „major VR release“. O hře zatím mnoho nevíme, včetně přesného jména nebo konkrétního data vydání, ale je nám slíben realismus bojiště, který vám dá šanci „zažít to, co zažívá voják v reálném boji.“

Vacation Simulator

 • Platforma: Rift, Vive, PSVR
 • StudioOwlchemy Labs
 • Datum vydání: Q1 2019

Oficiální informace: Navštivte Vacation Island a užívejte si rekreaci, optimální relaxaci a oblíbenou lidskou kratochvíli jménem opalování. Vacation Island toto vše a daleko víc v této oáze klidu a odpočinku.

Space Junkies

 • Platforma: Rift, Vive a “nadcházející high-end headsety”
 • StudioUbisoft Montpelier
 • Datum vydání: 2019

Oficiální informace: Arkádová VR střílečka s jetpackem na zádech, kde se proháníte smrtícími vesmírnými arénami v nepřátelském prostoru a čelíte soupěřům v extrémních bitvách. Stanete se součástí elitních skupin prodávajících zbraně, kteří bojují ve zrádných bitvách 2 vs 2 a 1 vs 1.

ZED

Oficiální informace: ZED je příběh stárnoucího umělce, utopeného v lítosti a s myslí zakalenou demencí. Uvnitř jeho tvůrčí mysli se hráči pokusí znovu sestavit roztříštěné vzpomínky do konečného a trvalého odkazu jako milující dárek jeho nenarozené vnučce. ZED bude surrealistická výprava s nečekaným plynutím vyprávění, která se bude odehrávat na fantastických a divokých místech. Na konci přijdete na to, že se jedná o hořkosladký příběh, který je hluboce osobní a bezpochyby univerzální.

Tak toto je náš přehled 15 VR her pro rok 2019, na které se fakt těšíme a už se nemůžeme dočkat až je vyzkoušíme. Také pro vás chystáme přehled her, které ještě nebyly potvrzeny, ale s velkou pravděpodobností se jich v roce příštím dočkáme. A chybí vám zde nějaká hra? Dejte nám vědět do komentářů níže.

Zdroj:
Předchozí článek Feelreal chce přidat vůně a pachy do VR headsetů!
Další článek Nepotvrzené VR hry, kterých se ale nejspíš v příštím roce dočkáme