I když nám už vánoční svátky pomalu končí, jeden dárek se před námi rýsuje stále zřetelněji. Ano, jedná se o blížící se nový standalone headset Oculus Quest. Dnes se Quest objevil v seznamu FCC, což nám naznačuje, že vše je na dobré cestě k vydání na jaře 2019.

Oculus oficiálně oznámil Quest v září tohoto roku a při představovačce bylo oznámeno, že tento high-end standalone headset se mezi nás dostane na jaře 2019 s cenou 399 dolarů.

Aktuálně se Quest dostal k certifikaci ve FCC, což je úřad, který je pověřen certifikací výrobků s elektromagnetickými emisemi, aby byla ověřena jejich bezpečnost a slučitelnost s předpisy. Produkty, které využívají rádio, WiFi, infračervené zařízení atd., potřebují certifikaci, aby mohly být distribuovány k prodeji. Certifikace od FCC tak znamená zelenou pro spuštění produktu spotřební elektroniky.

Oculus Quest

Zatímco dokumenty FCC neuvádějí název Quest, je z nich naprosto jasné, že se jedná o Oculus Quest.

A i když Oculus nezveřejnil konkrétnější datum vydání než „jaro“, zdá se, že Facebook chystá vše pro to, aby byl headset oficiálně vypuštěn na F8, což je jejich každoroční developerská konference, která se bude konat 30. dubna a 1. května 2019.

Zdroj:
Předchozí článek Hlasujte pro nejlepší VR hru roku v The Steam Awards!
Další článek Přehled VR her, které vyšly v 51. týdnu