Wipeout a F-Zero se v průběhu let etablovaly jako top ​​sci-fi závodní hry. Mezi ně se pomalu snaží vklínit ještě Redout jako zajímavá alternativa. Celkově se však dá říct, že Wipeout Omega Collection VR pro PSVR je prozatím nejlepší závodní hrou pro VR. Nyní se Coplanar Games, malé indie studio, snaží zařadit do tohoto seznamu, vydáním své sci-fi závodní hry pro Oculus Go jménem Void Racer.

Na úvod musíme říct, že se nejedná o žádný AAA titul. Void Racer je jednoduchou malou hrou, která využívá ovladač Oculus Go úplně na vše. Zapnete headset a rovnou do závodů proti AI botům. Můžete nastavit obtížnost, vybrat si z několika skladeb, které jste si odemkli a vybrat si závodní okruh.

Void Racer

Jak můžete vidět v traileru, který se tady někde povaluje, Void Racer je velmi rychlá hra. Až tak, že nás překvapuje, že běží tak dobře na Go.

Řízení je ovládáno natáčením ovladače Go v ruce vlevo nebo vpravo. Zmáčknutím spouště docílíte zrychlení a naopak její uvolnění je pro zpomalení. Klepnutí na dotykovou plochu pak slouží jako akční tlačítko. A to je vše. Super jednoduché a intuitivní.

Void Racer Trailer

Jediným hlavním problémem s tímto omezeným schématem řízení je to, že neexistuje způsob jak aktivovat ruční brzdu před ostrou zatáčkou. Pokud tedy vjedete do zatáčky příliš rychle, pak se prostě musíte smířit s poškozením, které nasbíráte mimo dráhu.

Void Racer je tak solidní sci-fi závodní hrou pro headset, který takovou hru ještě nemá. Nečekejte žádnou podporu multiplayeru nebo ucelenou kampaň, ale jedná se o solidní hru, která na chvíli zabaví.

Void Racer je v současné době k dispozici v obchodě Oculus Store Go za cenu 4,99 USD.

Zdroj:
Předchozí článek Zimní výprodej na Steamu obsahuje více než 1200 VR her!
Další článek Hlasujte pro nejlepší VR hru roku v The Steam Awards!