Je to pár měsíců zpátky, kdy Google oznámil, že vyvíjí dva 6DOF ovladače pro použití se standalone VR headsetem Lenovo Mirage Solo. Headset, na kterém běží platforma Google Daydream, musí být vybaven novou čelní deskou, která umožňuje sledování ovladačů bez potřeby externích senzorů. A dnes jsme poprvé viděli videa 6DOF ovladačů pro Google Daydream v akci.

Alex Coulombe z Agile Lens byl jedním z prvních, kteří dostali vývojářskou sadu a právě on publikoval první videa těchto ovladačů v akci ve svém vláknu na Twitteru, kde publikoval i některá zajímavá zjištění.

Celkově se zdá, že Coulombe je s ovladači velice spokojen a popisuje je jako „opravdu, ale opravdu dobré.“ Zorné pole (FOV) pro sledování je dle něj „překvapivě široké“ a kvalita sledování je „stejná“ jako u Microsoft Windows PC VR headsetů, které také používají sledování z vnitřní strany. Coulombe použil ovladače v celé řadě aplikací a zjistil, že napodobují standardní 3DOF DayDream ovladač v již existujících aplikacích.

Samozřejmě, že pár výhrad našel. Coulombe především tvrdí, že dev kit je náročný na baterii a u některých aplikací dělalo problém občasné překrývání ovladačů.

I tak to ale vypadá jako slibný start pro 6DOF Google ovladače. Společnost dosud neoznámila žádné plány na jejich vypuštění směrem k běžným uživatelům, i když my doufáme, že se jich dočkáme již v blízké budoucnosti. S tím jak se blíží Oculus Quest, by si tento zasloužil větší konkurenci na scéně standalone VR headsetů.

Zdroj:
Předchozí článek Rovio a Resolution Games pracují na Angry Birds VR: Isle Of Pigs
Další článek Valve začíná expedovat své nové Knuckles ovladače