Pohyb ve VR prostředí je aktuálně řešen tak, že musíte stisknout nějaké tlačítko nebo touchpad. To samozřejmě není od věci, ale ve skutečnosti to není ten nejlepší způsob, jak se pohybovat ve velkých virtuálních prostorech. Brilliant Sole, VR startup ze Severní Karolíny, to chce změnit a jejich produkt přinese VR ovladač do vašich bot.

Jejich zařízení obsahuje devět osých senzorů pro každou nohu, haptické motorky a bezdrátové nabíjení. „Všechno je tak zasazeno do boty,“ řekl webu Hypepotamus CEO a zakladatel Brilliant Sole Jeff Guard.

Také se zmínil o tom, že zařízení emuluje tlačítka ze standardních 6DOF ovladačů, jako jsou Oculus Touch a Vive, což vám umožní hrát vsedě, ve stoje nebo chodit na místě, zatímco ruce budete mít volné pro jiné činnosti.

Interní snímače tohoto zařízení také sledují sílu došlapu na určitých tlakových bodech, aby uživatelé mohli chodit na místě nebo jakýmkoli směrem, kterým se chtějí vydat.

Brilliant Sole

Dva haptické motorky pro každou nohu pak umožňují uživatelům „cítit“ virtuální svět pod nohama – něco, co by opět mohlo ještě více přiblížit skutečný virtuální zážitek.

„S Brilliant Sole konečně budeme schopni sledovat vaše nohy (včetně pohledu dolů a jejich sledování ve VR), následně ovládat pohyb a cítit různé různé druhy plochy pod vašima nohama prostřednictvím haptické zpětné vazby. Je to daleko přirozenější, než se pohybovat pomocí ovladače, „uzavřel Jeff Guard.

Společnost plánuje uvedení Brilliant Sole pro koncové uživatele někdy na počátku roku 2019. A my se těšíme. Vy ne? Dejte nám vědět v komentářích níže.

Zdroj:
Předchozí článek PSVR exkluzivita Golem je odložena na rok 2019
Další článek Rovio a Resolution Games pracují na Angry Birds VR: Isle Of Pigs