Pokud jde o umění býti ninjou, nezbývá většině z nás než ponoření se do virtuální reality. K dispozici jsou hry jako Fruit Ninja, Virtual Ninja VR a zřejmě nejlepší ninja hra Sairento VR. To se ale právě snaží narušit Amber Eye Studio se svou novou hrou Shadow Uprising.

Vzhledem k tomu, že Sairento VR jde čistě a bez ohledů na cokoli jiného do akce, Shadow Uprising se na to snaží jít jinak a využívat více stealth mechaniky. Tedy pohybovat se ve stínech, neslyšně a potichu zabíjet nepřátele.

Shadow Uprising oficiální trailer

Oficiální materiály popisují příběh hry následovně: „V daleké budoucnosti atomová válka téměř vyhubila lidstvo. Několik zbývajících přeživších se uchýlilo do rozlehlého kanalizačního systému pod Tokiem a nechávají se vést AI. Po uplynutí stovky let se však z benevolentního vládce pomalu stal krutý tyran. A vy, jako kyberneticky vylepšený ninja, se snažíte svrhnout diktátorskou AI a vést lidstvo k nové budoucnosti.“

„Shadow Uprising je vyvrcholením dlouholetých zkušeností s prací v mnoha VR studiích po celém světě,“ uvedl Tal Ron, vedoucí vývojář Amber Eye Studio. „Jedná se o vzrušující zážitek, který lze hrát více rozdílnými způsoby a je navržen speciálně s ohledem na vylepšování hráče. Neříkáme vám jak hrát, ale dáme vám k dispozici nástroje, abyste se stali ninjou jakým chcete být!“

Shadow Uprising

Samotná hra přichází s podporou pro Oculus Rift a HTC Vive, má devět levelů, 30 tajných místností a osm zbraní. Některé z nich je třeba odemknout dalším postupem ve hře.

Shadow Uprising je již k dispozici na Steamu s cenou 16,79 EUR.

Zdroj:
Předchozí článek 25 nejlepších her pro Oculus Rift: Kompletní seznam
Další článek Nová mapa pro Firewall Zero Hour je k dispozici zdarma