Pokud chcete najít a nainstalovat VR aplikace pro headset Go, které nejsou  dostupné na Oculus Store nebo byste chtěli používat klasické 2D Android aplikace jako je například Kodi nebo Steam Link, podívejte se na náš návod, který vám poradí jak na sideload aplikací a her u Oculus Go. A v případě, že máte již přečteno, tak se rovnou můžeme vrhnout na přehled výběru her a aplikací, které můžete nahrát na Oculus Go.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Sideload aplikací a her není doporučován Oculusem! Měli byste je instalovat na vaši zodpovědnost, jelikož některé mohou ovlivnit zabezpečení nebo plynulý chod vašeho headsetu!

K dispozici jsou 3 různé typy aplikací nebo her, které můžete nahrát na váš Go headset:

  • VR Aplikace: to jsou ty VR aplikace, které nejsou ke stažení v Oculus Store, buď z toho důvodu, že je tam nechtěli dát vývojáři nebo Oculus odmítl jejich zařazení. Myslete na to, že aplikace/hra musí být vytvořena buď pro Gear VR nebo Oculus Go – Google Cardboard a Daydream aplikace nebudou fungovat.
  • Android TV Aplikace: to jsou aplikace nebo jednoduché hry vytvořené pro televize, na kterých běží Android. Ty se vám zobrazí ve virtuálním seznamu v Oculus TV. Většina těchto Android TV aplikací funguje velmi dobře, kromě těch od Google.
  • Android telefonní aplikace: to jsou standardní Android aplikace pro telefony. Myslete na to, že jen některé z nich vám budou fungovat, jelikož Oculus Go neobsahuje základní balíček Play Services od Google, na kterém je hodně aplikací závislých. Také můžete narazit na problémy s ovládáním, jelikož jsou tyto aplikace designovány pro dotykové obrazovky.

Netflix (Android)

Oculus Store již má v sobě zahrnutou aplikaci Netflix, která vám umožňuje sledovat všechny jejich seriály a filmy na virtuálním displeji. Ale jelikož je tato aplikace postavena na TV verzi Netflixu, chybí ji jedna zásadní vlastnost: stahování. Jelikož televize většinou nemají moc velký úložný prostor, proto tato vlastnost nebyla potřeba. Ale Go je na tom jinak, má 32 nebo 64 GB interní paměti, proto by byla chyba něco nestahovat.

Stáhnout Netflix Android app z APKMirror

Quake (VR)

Quake je s námi již od roku 1996 a jedná se o jednu z nejdůležitějších first person shooter (FPS) her v historii žánru. No a po 20 letech si tuto kultovní střílečku můžete zahrát na vašem VR headsetu. Ale pozor, díky vysoké rychlosti, ve které se hra odehrává je nutno upozornit, že Quake VR je jen pro ty nejsilnější žaludky! Pokud se vám ve VR občas dělá špatně, tomuto titulu se zdaleka vyhněte!

Zajímavostí je, že hlavními programátory Quaka byli John Carmack (Oculus CTO) a Michael Abrash (Oculus Chief Scientist). Krásná shoda pro Quaka a Oculus Go, což byl Carmackův vymodlený projekt.

Stáhnout QuakeGVR z GitHub

TvAppRepo (Android TV)

Jak jsme už psali v našem návodu nebo na začátku tohoto článku, jsou dostupné 3 druhy aplikací, které můžete sideloadnout na Go. Pokud však chcete spustit nějakou klasických Androidích telefonních aplikací, budete potřebovat TvAppRepo.

TvAppRepo je velmi užitečná aplikace, díky které můžete generovat Android TV ikony pro telefonní aplikace a vidět je v Oculus TV. Aplikace sebou také nese seznam Android TV aplikací, které si můžete stáhnout.

Stáhnout TVAppRepo z GitHub

Game Boy Emulator (VR)

První větší zmínka o tomto projektu se objevila v červnu, kdy byl také vypuštěn. Aplikace je ‘Gearboy’ Game Boy a Game Boy Color emulator portovaný na Oculus Go. Můžete si pro něj stáhnout kompatibilní ROM z Oculus prohlížeče.

Stáhnout GearboyVR z GitHub

PLEX (Android TV)

Pokud neznáte PLEX, tak vězte, že se jedná o media server pro domácí použití, který vám hezky seřadí vaše filmy, seriály a hudbu dle nejrůznějších kategorií. I když můžete najít PLEX VR aplikaci na Oculus Store, tato se vyznačuje špatným ovládáním a problémy s přehrávání některých video souborů. Bežná Android TV aplikace pak funguje daleko lépe.

Stáhnout PLEX pro Android TV z APKMirror

Kodi (Android TV)

Kodi je další skvělá aplikace pro média, se spoustou báječných CZ SK doplňků, které parádně vytuní. Kodi je opět jedna z těch aplikací pro Android TV, takže instalace je opravdu snadná.

Stáhnout Kodi pro Android TV z APKMirror

SNES Emulator (Android)

SNES byla jednou z nejdůležitějších herních konzolí všech dob. Tak proč si některé její hry nepřipomenout i na Oculus Go? Snes9X pro Android vám přinese virtuální SNES na Oculus TV.

Stáhnout Snes9X z Emuparadise

VirtualBoy Emulator (VR)

A další emulátor. Tentokrát od Nintenda s kódovým označením “VR32”. A tímto kouskem bychom náš Výběr her a aplikací, které můžete nahrát na Oculus Go uzavřeli.

Stáhnout VirtualBoyGo z GitHub

Předchozí článek Do Česka přichází vodní virtuální realita DIVR vyvinutá v Silicon Valley
Další článek Přehled VR her, které vyšly v 50. týdnu