Dva týdny do konce letošního roku a záplava her pro VR stále neustává. Zrovna uplynulý týden přinesl pořádnou nálož a tak se na ni pojďme podívat. A koho by zajímalo, co vyšlo ve 49. týdnu, ať se podívá na náš předchozí článek.

Borderlands 2 VR, Gearbox, Cena: 49,99 dolarů (PSVR)

Myslím, že všichni majitelé PSVR se už nemůžou dočkat, až se vrátí do Pandory ve VR, i když jsme se bohužel nedočkali kooperace, jelikož tento díl je čistě singleplayerová záležitost. Také víme, že původní DLC ke hře taktéž nebudou zahrnuty. I přes to všechno, se však jedná o parádní VR zážitek, který si můžete vychutnat buď s DualShock 4 ovladačem, nebo se dvěma ovladači PlayStation Move.

Slightly Heroes, Hatrabbit Entertainment, Cena: 9,99 dolarů (RiftVive, WindowsGo)

Tohle je vážně zajímavá multiplayerová střílečka, ve které si vyberete postavu se sadou vlastností a vyrazíte s ní do boje v pestrobarevném prostředí. Zaujme také podpora Oculus Go.

Shattered State, Supermassive Games, Cena: TBA (Daydream)

Vývojáři Until Dawn debutují se svým prvním VR projektem, který nevznikl ve spolupráci se Sony. Shattered State je velmi zajímavý VR zážitek, který vás posadí do role pracovníka státní bezpečnostní služby v zemi, které hrozí občanská válka. Pro majitele Daydreamu určitě stojí za vyzkoušení!

Prey: Typhon Hunter, Arkane Studios, Cena: 39,99 dolarů (Vive, PSVR)

Zatímco v tomto DLC najdeme spoustu updatů pro standardní verzi hry, fanoušci VR se mohou těšit na nový single player mód únikové místnosti s názvem TranStar VR. Toto DLC se odehrává před událostmi původní hry. Stanete se zaměstnancem TranStar a snažíte se vyřešit spoustu hádanek v různých lokacích, které jste mohli poprvé vidět v kampani hry.

K dispozici je také nový Museum mód, který Vám umožní zkoumat spoustu obsahu ze hry Prey ve VR. Také aktuální  multiplayer mód „Typhoon Hunter“ který má hráče zaujmout lovem „shadow enemies,“ kteří se dokážou změnit v různé předměty, dostane podporu VR na začátku roku 2019.

Blade and Sorcery, WarpFrog, Cena: 19,99 dolarů (Rift, Vive, Windows)

Vývojáři WarpFrog ve svém dřívějším prohlášení uvedli, že doufají, že prostřednictvím programu Steam Early Access vyvinou opravdu skvělou a zajímavou VR hru. Taktéž podpora modifikací by měla být zajímavým bonusem pro moddery a díky tomu bychom se brzy mohli dočkat i nových herních režimů. WarpFrog také očekává, že se hra bude v Early Accessu nacházet pod dobu od 6 měsíců do 2 let, vše v závislosti, jaký úspěch hra bude mít mezi hráči.

Theta Legion, Avant Games, Cena: Zdarma (Go)

Tahle hra vypadá opravdu zajímavě. Theta Legion je totiž kompletní FPS pro Go se snadným pohybem a pohybem kontrolovaným mířením. Stylovaná je do podoby klasických her jako bylo Doom, což zní ještě lépe. Ve hře jsou pouze 4 mise, takže neočekávejme příliš obsahu, ale celý koncept zní opravdu skvěle!

Předchozí článek Výběr her a aplikací, které můžete nahrát na Oculus Go
Další článek 25 nejlepších her pro Oculus Rift: Kompletní seznam