Už je tomu víc než šest let, kdy se dali dohromady nadšenci, kteří spustili kampaň na Kickstarteru pro prvotřídní VR headset. Vybrali téměř 2,5 milionu dolarů a narodil se Oculus Rift. Nyní je v roce 2018 Rift na trhu dva a půl roku a za tu dobu byl vytvořen impozantní ekosystém her. Dnes jsme tady, abychom vybrali těch 25 nejlepších her pro Oculus Rift.

Během tohoto týdne budeme aktualizovat tento seznam s pěti hrami denně v pořadí, které vedou ke hře, která bude označena jako ta nejlepší hra pro Oculus Rift. Pojďme tedy na 25 nejlepších her pro Oculus Rift. (Díl 1. zde) (Díl 2. zde) (Díl 3. zde)

10. Gorn

A teď z trochu brutálnějšího soudku. I když se ozývají hlasy, že by VR hry neměly být příliš násilné, Gorn tuto debatu utíná sekerou hned v zárodku a pak ji rozšmelcuje dobře mířenou ranou palice přímo do kořene. Gorn vás postaví jako gladiátora do arény plné nepřátel a k jejich poražení vám nevnucuje žádné pravidla.

Chcete utrhnout nepříteli hlavu? Rozbít ho o skálu? Rozdrtit obličej a vytrhnout mu oční bulvy? Gorn vám dovoluje dělat téměř všechno a je to překvapivě zábavné, ne proto, že bychom byli nějací psychopati, ale proto, že je vše tak absurdně přehnané, že si nemůžete pomoci od smíchu. Hra vypadá hloupě, Gorn prostě nemůžete brát moc vážně. V klidu a s nadhledem.

9. Moss

Moss je jedna z mála her z roku 2018, která dokazuje, že VR hry z pohledu třetí osoby nejsou úplně blbé, ale dokonce můžou patřit i mezi ty nejlepší, které aktuálně můžete na této platformě nalézt. Vašim cílem je provést rozkošnou malou myš s názvem Quill přes všechny úrovně, vyřešit hádanky a přemoci nepřátelská zvířata v boji s mečem.

Jeden z hlavních plusů Mosse je to, že po všechen čas, který stavíte s Quillem v průběhu dobrodružství, se začnete cítit jako jeho velký pomocník a stává se z vás skutečný tým. Hra je tak skvělá, že se nemůžeme dočkat pokračování. Chceme Moss 2!

8. Onward

Onward je hardcore VR střílečka pro hardcore VR hráče. Pokud se máte nahrány stovky hodin ve hrách jako Rainbow Six, Ghost Recon, SOCOM a další podobné taktické vojenské střílečky, budete se zde cítit jako doma. Jedná se opravdu o týmovku, nic podobného jako je například Call of Duty a za celou hrou stojí jeden člověk.

Onward je realistická VR hra, na kterou čekalo mnoho hráčů. Využívá plné možnosti sledování a komunita kolem této hry je silná, což z ní činí jeden z výjimečných titulů pro HTC Vive.

7. L.A. Noire: The VR Case Files

V LA Noire VR převezmete roli policisty Cole Phelpse, při prozkoumávání zločinů ze čtyřicátých let v Los Angeles. Zkoumáte místa činu a provádíte výslechy. Masivní, rozlehlé město je jednou z největších oblastí dostupných ve VR, a i přes svůj věk má jednu z nejlepších grafik, které jsme kdy ve VR viděli.

Nejedná se o úplně dokonalou hru, ale může sloužit jako ukazatel směru, kterým VR směřuje při zapojení velkých herních AAA studií, jako je Rockstar.

6. Beat Saber

Kdybychom měli krátce charakterizovat tuto hru, co bychom řekli? Je prostě skvělá. Pokud jste z nějakého důvodu o této hře ještě neslyšeli, tak vězte: máte červený a modrý meč, každý v jedné ruce, a za úkol máte rozřezávat bloky, které k vám blíží v rytmu hudby.

Beat Saber je jednoduše jednou z nejvíce návykových her pro VR a hrát ji může v podstatě každý bez jakékoli zkušenosti s VR. A ve verzi PC VR si můžete stáhnout úžasné další skladby. A navíc má původ v České republice!

Zdroj:
Předchozí článek Potvrzeno datum vydání pro A Fisherman’s Tale!
Další článek Do Česka přichází vodní virtuální realita DIVR vyvinutá v Silicon Valley