Pokud chcete najít a nainstalovat VR aplikace pro headset Go, které nejsou  dostupné na Oculus Store nebo byste chtěli používat klasické 2D Android aplikace jako je například Kodi nebo Steam Link, tento návod vám poradí jak na sideload aplikací a her u Oculus Go.

Budete k tomu potřebovat Windows PC s USB portem.

K dispozici jsou 3 různé typy aplikací nebo her, které můžete nahrát na váš Go headset:

 • VR Aplikace: to jsou ty VR aplikace, které nejsou ke stažení v Oculus Store, buď z toho důvodu, že je tam nechtěli dát vývojáři nebo Oculus odmítl jejich zařazení. Myslete na to, že aplikace/hra musí být vytvořena buď pro Gear VR nebo Oculus Go – Google Cardboard a Daydream aplikace nebudou fungovat.
 • Android TV Aplikace: to jsou aplikace nebo jednoduché hry vytvořené pro televize, na kterých běží Android. Ty se vám zobrazí ve virtuálním seznamu v Oculus TV. Většina těchto Android TV aplikací funguje velmi dobře, kromě těch od Google.
 • Android telefonní aplikace: to jsou standardní Android aplikace pro telefony. Myslete na to, že jen některé z nich vám budou fungovat, jelikož Oculus Go neobsahuje základní balíček Play Services od Google, na kterém je hodně aplikací závislých. Také můžete narazit na problémy s ovládáním, jelikož jsou tyto aplikace designovány pro dotykové obrazovky.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Sideload aplikací a her není doporučován Oculusem! Měli byste je instalovat na vaši zodpovědnost, jelikož některé mohou ovlivnit zabezpečení nebo plynulý chod vašeho headsetu!

Jak na sideload aplikací a her na Oculus Go?

Krok 1: Povolit vývojářský mód

Povolení vývojářského módu pro Oculus Go se vám nepodaří jen s aplikací. Abyste tento krok mohli vykonat, musíte být registrovaný “vývojář”. Nebojte se, nic to nestojí.

Bežte na dashboard.oculus.com na vašem PC a vytvořte si „organization“. Následně budete vyzváni k akceptování developerské smlouvy.

Nyní, když jste registrovaný vývojář, otevřete vaši Oculus aplikaci na telefonu. Běžte do nastavení, klikněte na Go headset a pak na další nastavení. V seznamu pak můžete vidět Developer Mode.

Pokud nevidíte Developer mode, zkuste restartovat váš telefon a headset.

Krok 2: Instalace ovladačů a ADB

V tomto kroku musíte na vše PC nainstalovat ovladač, který vám umožní přes vaše PC instalaci aplikací na váš Go headset.

Stáhněte ovladače z Oculus.com. Jakmile budete mít staženo, rozbalte zip soubor do složky. Nyní klikněte pravou myší na android_winusb.inf a pak na Instalovat.

Nakonec musíte ještě stáhnout ADB. ADB je program, který počítačům umožňuje přesouvat a instalovat (kromě jiného) aplikace do zařízení s běžícím OS Android, což je i váš headset Go.

Soubory rozbalte do složky ve vašem PC kam se lehce dostanete, například do C:\ADB. Cestu volte co nejkratší, jelikož ji pak budete muset vypisovat do příkazového řádku.

Jak nainstalovat aplikaci na Oculus Go

 1. Zkontrolujte zda je váš Go headset připojen k PC pomocí USB kabelu.
 2. Klikněte na lupu vedle ikony Start vlevo dole a zadejte cmd. Objeví se vám Příkazový řádek, na ten klikněte pravou myší a dejte Spustit jako správce.
 3. Běžte do příkazového řádku, kam jste rozbalili ADB soubory. Příklad:
  CD C:\ADB
 4. Zadejte příkaz adb install -r následovaný cestou k aplikaci, kterou chcete nainstalovat. Android aplikace mají koncovku .apk. Příklad:
  adb install -r C:\Users\Honza\Dokumenty\Paradnihra.apk

Jak spustit nahrané aplikace

VR Aplikace

Když si nasadíte Go, uvidíte v knihovně novou sekci nazvanou Neznámé zdroje. Ty obsahují všechny VR aplikace, které jste nainstalovali pomocí ADB.

Android TV Aplikace

Android TV aplikace jsou pak zařazeny na konci seznamu ve vaší Oculus TV.

Pokud ji zde nevidíte, je pravděpodobné, že jste nainstalovali klasickou Android telefonní aplikaci.

Android telefonní aplikace

Tyto aplikace vyžadují ještě jeden krok navíc, abyste je dostali do vašeho Oculus TV launcheru. Nejprve musíte pomocí sideloadu instalovat aplikace jménem TvAppRepo.

TvAppRepo se vám zobrazí ve vašem seznamu aplikací Oculus TV a dokáže zde pak generovat ikony vašich Android telefonních aplikací, které jste nainstalovali na Go.

A pokud jste vše zvládli až do konce a úspěšně, tak se podívejte na náš výběr těch nejzajímavějších aplikací a her, které si na Oculus Go můžete nahrát.

Zdroj:
Předchozí článek VR RPG SoulKeeper VR získá novou kampaň s otevřeným světem!
Další článek 25 nejlepších her pro Oculus Rift: Díl 3.