Už je tomu víc než šest let, kdy se dali dohromady nadšenci, kteří spustili kampaň na Kickstarteru pro prvotřídní VR headset. Vybrali téměř 2,5 milionu dolarů a narodil se Oculus Rift. Nyní je v roce 2018 Rift na trhu dva a půl roku a za tu dobu byl vytvořen impozantní ekosystém her. Dnes jsme tady, abychom vybrali těch 25 nejlepších her pro Oculus Rift.

Během tohoto týdne budeme aktualizovat tento seznam s pěti hrami denně v pořadí, které vedou ke hře, která bude označena jako ta nejlepší hra pro Oculus Rift. Pojďme tedy na 25 nejlepších her pro Oculus Rift. (Díl 1. zde) (Díl 2. zde)

15. Edge of Nowhere

Na herní sérii Dead Space možná už všichni zapomněli, ale VR debut od Insomniac Games je důstojným pokračováním odkazu Isaaca Clarka a ve VR! V této hře z pohledu třetí osoby se vydáváte na zasněžené pláně Antarktidy a hledáte ztracený expediční tým, ve kterém se nalézal i váš partner. To co najdete, ale bude něco mnohem děsivějšího, než jste čekali.

Hra, fungující i jako částečný hold dílu H.P. Lovecrafta, je napínavý a uchvacující VR zážitek, který vás ohromí svým úžasným světem, který se Insomniac Games podařil vybudovat. A také se jedná o důkaz toho, že VR hry z pohledu třetí osoby mohou být také naprosto skvělé.

14. Pavlov VR

Jen málo VR her bylo tak pravidelně aktualizováno jako Pavlov VR. Ten, i přes skoro dva roky, ve kterých je v Early Accessu, stále zůstává jednou z nejvíce zábavných multiplayerových stříleček. Moderní zbraně a mapy na vás čekají v této FPS střílečce, která využívá sledování polohy VR. A jen pouze chytrá taktika a rychlé reakce vám pomohou zvítězit.

A co je nejdůležitější, Pavlov je jednou z mála her, které se podařilo vybudovat a udržet aktivní komunitu. Pavlovu se podařilo uskutečnit slib přinést Counter-Strike do VR a my jsme zvědaví, zda se mu to podaří udržet i v příštích měsících.

13. The Exorcist: Legion VR

Exorcist: Legion VR je bezpochyby jednou z nejlepších hororových her pro VR. Pomalé budování napětí, každé vylekání je opravdové a pocit hrůzy, kterou cítíte při zkoumání dokonalého prostředí, je ohromující. Ten pocit, když se vám zdá, že slyšíte hlasy uvnitř své hlavy a cítíte teplo krucifixu při pohledu do tváře démona, je uchvacující.

Exorcist: Legion VR má potenciál vyděsit i ty nejtvrdší fanoušky hororu a to už je co říct!

12. From Other Suns

Ve From Other Suns se ocitáte spolu s dalšími dvěma společníky v kosmické lodi letící skrz galaxii, přičemž bojujete, obchodujete a to celou cestu zpět na Zem. Hra je vytvořena procedurálním generováním, pro zajištění unikátnosti každého hraní a zdánlivě nekonečného množství zbraní, které na své cestě můžete najít.

From Other Suns je ambiciózní VR titul, který nasadil laťku hodně vysoko. Na své přijdou nejen fanoušci sci-fi, ale i milovníci dobrodružství.

11. The Lab

Kompilace miniher od Vive vytvořená ke spuštění HTC Vive měla za cíl pouze ukázat, co vše je možné s touto novou technologií, ale už jsou tomu téměř tři roky a The Lab stále zůstává jednou z nejzábavnějších her pro VR. Každá z miniher v rámci The Lab slouží jako parádní ukázka konkrétních možností, které by mohly přinést plné hry.

The Lab je šablona, kterou nastínilo Valve, jakým směrem by se mělo VR ubírat a jaké možnosti nám tato platforma přináší. I když jsme stále na začátku využívání těchto základů, The Lab slouží jako důkaz, že bychom se tam jednoho dne mohli dostat. Doufejme, že samotné Valve nakonec přijde s plnohodnotnými hrami, které zde pouze nastínilo.

Zdroj:
Předchozí článek Jak na sideload aplikací a her u Oculus Go?
Další článek Potvrzeno datum vydání pro A Fisherman’s Tale!