Populární sociální VR aplikace VRChat je nyní k dispozici i na Oculus Store pro Rift. Aplikace předtím podporovala tento headset jen přes SteamVR. Steam verze aplikace byla také aktualizována k používání Oculus API.

Přímá podpora Oculus API má u této aplikace za cíl poskytnout vyšší výkon a lepší stabilitu uživatelům Riftu než SteamVR.

VRChat je masivní sociální VR platforma. Jedná se o jednodušší aplikaci, něco jako byla první verze OASIS v Ready Player One. Aplikace se proslavila svými zábavnými memy a okamžiky a snaží se být nástrojem skutečně hodnotných spojení lidí na celém světě.

VRChat

Platforma však není bez problémů. Vysloužila si i zvěsti ohledně různých obtěžování a trolingu. Pro tyto neduhy byl dán příslib vývojářů, že se budou snažit brzy nalézt řešení.

Aktualizace také povyšuje aplikaci na Unity 2017. Dříve běžela na Unity verze 5.6, která se datuje do roku 2016. Vývojáři tvrdí, že se díky tomu dočkáme lepšího výkonu i lepší stability, ale některý obsah vytvořený uživateli bude muset být také aktualizován.

Zdroj:
Předchozí článek 25 Nejlepších her pro Oculus Rift: Díl 2.
Další článek Borderlands 2 VR vysvětluje, proč hra přišla o co-op