VR RPG od studia HELM Systems SoulKeeper VR vyvolal v době, kdy vstoupil do Early Accessu na Steamu v roce 2017, poněkud smíšené reakce. Všichni hru chválili za vizuální stránku, na druhou stranu hra trpěla mnoha bugy. Ty však byly v průběhu předběžného přístupu opravovány. Studio nyní oznámilo, že plánuje uvolnit další verzi hry v roce 2019, i když stále neopustí Early Access.

V podstatě hlavní aktualizace pro The SoulKeeper VR bude velmi zásadní. HELM Systems totiž přidá nový otevřený svět i nové herní mechaniky. Helmové vytvořily tyto nové mechaniky i svět kompletně na zelené louce, což v podstatě učiní z The SoulKeeper VR téměř novou hru. Možná je to trochu sázka do loterie, protože výsledkem si nemůžeme být jisti, ale Helmové od nás mají potlesk za odvahu.

SoulKeeper VR Lauch Trailer

Co od hry očekávat, zmiňují sami vývojáři: „V této druhé velké Early Access aktualizaci převezmou hráči roli Edwyna The Nameless, člena Bezejmeného řádu, osamělého válečníka na cestě za obranou těch, kteří se nemohou bránit sami. Putovat budou různými lokacemi, včetně měst, hradů, dungeonů a lesů a všechny budou plné vzrušujících dobrodružství.“

SoulKeeper VR

Jako VR RPG, SoulKeeper VR bude obsahovat spoustu boje tělo na tělo, se zdokonalenou fyzikou a AI nepřátel. S těmi se budete vypořádávat nejen zbraněmi nablízko, ale dostane se vám do ruky i luku. Hra bude obsahovat také nesčetně hádanek, takže SoulKeeper VR nebude jen o bezduchém mlácení, ale potrápíte i trochu mozek.

Společnost HELM Systems neuvedla konkrétní datum, kdy se tato druhá velká aktualizace dostane ven, zatím víme jen, že je plánována na rok 2019. Jakmile budeme vědět víc, zde se to dočtete.

Zdroj:
Předchozí článek Elite Dangerous: Beyond Chapter 4 je nyní k dispozici
Další článek Jak na sideload aplikací a her u Oculus Go?