Ruský startup DEUS na CES 2019 představí svůj nový SteamVR headset s názvem Odin.

Společnost má v úmyslu uvolnit verzi headsetu Odin „Pre“ již v únoru. Tento model „Pre“ je určen pro business a vývojáře a bude dodáván s 3DoF ovladačem a cenou okolo 1100 dolarů. Upravená verze pro koncové zákazníky s 6DoF ovladačem je pak plánována na léto 2019, ale cena je momentálně neznámá.

Headset je vybaven dvěma LCD panely o rozlišení 2160 × 2160, které poskytují celkové rozlišení 4320 × 2160 (4K × 2K) – vyšší než všechny VR headsety aktuálně dostupné na trhu. DEUS dále tvrdí, že fresnelové čočky poskytují 110° zorné pole, stejně jako HTC Vive.

Uživatelská verze Odina použije standardní kabel USB-C VirtualLink, zatímco Odin Pre bude používat DisplayPort.

I když Odin používá fotodiody a laserové základnové stanice pro sledování, vlastně se nejedná o SteamVR „Lighthouse“ Tracking. Místo toho společnost vyvinula svůj vlastní podobný systém, který nazývá „Horus“. DEUS tvrdí, že základnové stanice Horus mají širší projekční úhel než Lighthouse, a že dvě jejich stanice mohou pokrývat 200 metrů čtverečních (zhruba 45 × 45 stop). Společnost také tvrdí, že Horus podporuje nekonečné množství základnových stanic pro větší herní prostory.

V 2. čtvrtletí roku 2019 se pak společnost chystá ukázat své 6DoF ovladače pro Odina a ty budou používat stejný systém sledování Horus. Ovladače se poněkud podobají Oculus Touch, ale s trackpady.

Headset je SteamVR kompatibilní, což znamená, že byste se na něm měli být schopni schopen zahrát většinu (ne-li všechny) VR hry, co jsou dostupné na Steamu. Majitelé Pre verze si však k hraní budou muset počkat na 6DoF ovladače.

DEUS tak doufá, že do VR HW velmocí se díky nim přidá i Rusko. Jak to ale bude s Odinem ve skutečnosti, si ale budeme muset ještě chvíli počkat.

Zdroj:
Předchozí článek Gameplay trailer k Falcon Age pro PSVR ukazuje lov, crafting a boj
Další článek 25 Nejlepších her pro Oculus Rift: Díl 2.